Як обрати дитячого стоматолога у Кропивницькому: інтерв’ю з лікаркою, яка знайде підхід до кожної дитини

Як обрати дитячого стоматолога у Кропивницькому: інтерв’ю з лікаркою, яка знайде підхід до кожної дитини

Вибір дитячого стоматолога – надзвичайно важливий. Особливо, якщо це перший візит до лікаря. Тут головне – щоб дитина не злякалась, довірилась лікарю і дозволила надати медичну допомогу. Точка доступу поспілкувалась з дитячою стоматологинею Науково-Практичного Стоматологічного Центру "ALMA DENT" Інною Кухтою. Медикиня розповіла, з якого віку треба починати догляд за зубами дитини, як не проґавити перший карієс, а ще, що краще їсти, а від чого відмовитися, щоб зуби були здоровими і міцними.

Загальні рекомендації по догляду за зубами дитини

У цьому розділі ми зібрали найтиповіші запитання, які можуть виникнути у батьків щодо догляду перших зубів дитини. Інна Кухта – професійна стоматологиня, яка практикує п’ять років. Вона розповіла, серед іншого, як правильно організувати домашню гігієну і як часто треба приходити на професійний огляд до лікаря.

Який вік є оптимальним для першого візиту дитини до стоматолога

Починати доглядати за зубами треба з появою першого зуба, але це не означає, що як тільки він прорізався, треба приводити дитину на профогляд, каже лікарка.

З цього моменту мамі треба досконаліше вивчати гігієну ротової порожнини дитини. Якщо вона бачить, що дитину щось турбує, краще звернутись за консультацією до лікаря. Вона може прийти сама, без дитини.

Оскільки перші зуби у дитини орієнтовно з’являються у пів року, а в цей час мама вигодовує немовля або грудним молоком, або сумішшю, на зубках дитини лишається наліт, який доволі агресивно може руйнувати зубну емаль молочних зубів. Тому вже у цьому віці дитині треба починати чистити зуби.

Є спеціальні зубні щіточки для цього віку. Силіконові, м’які, їх легко можна придбати у магазині.

Як часто треба приходити на профогляд до дитячого стоматолога

Якщо у дитини немає скарг і мама бачить, що з зубами дитини все гаразд, до стоматолога на профілактичний огляд достатньо приходити раз у 4-6 місяців, каже Інна Кухта.

Профілактичний огляд ротової порожнини у лікаря – це ефективніше, ніж коли дитина приходить з явною проблемою і болем в зубі.

Найпоширеніші стоматологічні проблеми у дітей

Найчастіша проблема пацієнтів лікарки – неправильна гігієна ротової порожнини.

Коли батьки вважають, що дитина у маленькому віці самостійно може ретельно і правильно почистити зуби – це не так. Тримати щітку в роті – це ще не гарно чистити зуби.

Якщо у дитини погано вичищені зуби, на них лишається наліт, який їх руйнує. Дорослі мають допомагати дітям чистити зуби до 10-11 років, рекомендує лікарка, тоді цей процес буде якісним. Чистити зуби треба 3-5 хвилин, а після кожного прийому їжі медикиня рекомендує користуватись або зубною ниткою, або ополіскувачем.

Бо це більш якісний догляд за зубами.

Інші поширені випадки, з якими звертаються пацієнти – це карієс (ураження емалі зуба) і пульпіт (гостре або хронічне запалення судинно-нервового пучка), каже медикиня.

70% пацієнтів звертаються з ускладненим карієсом.

Ще одна проблема: молочні зуби "не пускають" постійні. Переважно це пов’язано з тим, що у нинішній час діти їдять не тверду їжу, а у вигляді пюре чи інших консистенцій, які не треба жувати.

Дітям треба їсти тверду їжу. Наприклад, яблука і моркву, бо тверда їжа допомагає рости щелепі. Тоді молочні зуби випадають легко, тим самим дозволяючи постійним стати на своє місце.

Найпоширеніші помилки батьків у догляді за молочними зубами дітей

Дуже часто батьки вважають, що молочні зуби лікувати не треба, адже вони не постійні і через декілька років випадуть. І це є великою помилкою батьків, каже лікарка.

Передні молочні зуби у дитини – до віку 6-7 років, бокові – до 9-ти. Тобто до 10 років дитина має якісно і без болю вживати їжу. Якщо молочний зуб – проблемний, він болить так само як і постійний.

Як правильно доглядати за зубами дитини

Якісна гігієна за ротовою порожниною дитини – запорука міцних здорових зубів у дорослому віці, каже лікарка. Далі розповідаємо про те, як це робити.

Яку зубну пасту і щітку ви рекомендуєте для дітей різного віку?

Для догляду за зубами і ротовою порожниною лікарка рекомендує використовувати продукцію компанії Curaprox.

Це професійний догляд і гігієна. Є пасти і для дорослих, і для дітей, ополіскувачі, скребки для язика.

У складі продукції цієї лінійки немає підсолоджувачів і ароматизаторів, натомість є компоненти, які гальмують розмноження бактерій, що спричиняють появу карієсу.

Які продукти найбільше шкодять зубам

Якщо за ротовою порожниною правильно і якісно доглядати, їсти можна все, але в міру, каже лікарка. Солодощі і солодкі напої теж можна, небагато, і якщо дитина дотримується якісної гігієни ротової порожнини в домашніх умовах.

Я проти солодкого з раннього віку, оскільки якісно вичистити зуби дитині у такому віці буває складно, а псуються вони – через вживання солодкого – дуже швидко.

Карамельки і желе дуже прилипають до емалі зубів і важко вичищаються, додає лікарка.

Все про лікування зубів дитини

У цьому розділі ми розповідаємо, з якими проблемами найчастіше батьки приводять дітей до стоматологині, а ще про психологічний аспект такого візиту.

Методи лікування карієсу молочних зубів

Методів лікування карієсу є багато, але практика показує, що найчастіше діти звертаються з карієсом такої стадії, коли пошкоджені тверді тканини зуба. Це середній або глибокий карієс, тому зуби треба пломбувати, каже Інна Кухта.

Такі випадки лікуємо зі знеболенням, тому що важливо створити для дитини комфортні умови лікування.

Як лікувати дітей, які бояться стоматолога?

Є дві категорії дітей, які приходять до стоматолога: ті, які бояться, але хочуть лікуватись і ті, які бояться і не хочуть, каже лікарка.

Якщо дитина боїться, але хоче, варто докладати зусиль, бо її страх ми допомагаємо бороти під час лікування. Ми говоримо з дитиною, відволікаємо і відносно не боляче робимо знеболення.

Якщо дитина боїться і не хоче, немає сенсу умовляти її провести лікування. Бо вона не підпустить до себе ні лікарів, ні батьків. У такому випадку краще вдатись до методу седації. У Центрі, в якому працює Інна Кухта, таку послугу поки що не надають, однак у майбутньому планують.

Чи важливо залучати батьків до процесу лікування дитини?

Лікарка схвалює, коли під час лікування батьки дитини поряд з нею.

Лікування зубів – це стрес для дитини, бо нове місце, нові люди поряд, а коли поряд рідна людина, дитина почувається в безпеці. Спокій дитини – найважливіше.

До того ж, під час лікування можуть виникнути питання, чи немає в дитини алергії на якісь препарати або щодо попередніх візитів до лікаря і дуже зручно, коли батьки, які поруч, відповідають на них.

Насамкінець Інна Кухта розповіла, що для того, аби у дитини були міцні здорові зуби, харчування має бути різноманітним і збалансованим. Важливо їсти багато свіжих овочів і фруктів.

Як записатися на прийом до дитячої стоматологині

Записати дитину на прийом до лікарки Інни Кухти можна за телефонами:

  • 093 853 65 75
  • 050 645 55 91.

Сайт: alma-dent.com.ua

Instagram

Facebook

Адреса: вул. Арсенія Тарковського 57/82.

Партнерська публікація

#реклама

dostyp.com.ua