У країні щодня застосовують графіки відключень електроенергії. Роблять це через постійні російські обстріли об'єктів української енергосистеми. Жителі Кропивницького, як і інших населених пунктів, змушені коригувати свої плани відповідно до графіків відключення світла.
18 листопада на сторінці міської ради у фейсбуці з'явився допис про те, що в обласному центрі розгорнули 35 пунктів незламності. Мовляв, їх перевірили і вони повністю готові до роботи у випадку блекату:
"Усі вони повністю облаштовані, укомплектовані і готові розпочати свою роботу за необхідності. Це підтвердили відповідальні посадові особи".
Журналісти Точки доступу вирішили перевірити, як облаштовані пункти незламності у Кропивницькому та чи дійсно вони готові до роботи. Варто зазначити, що ми обирали адреси рандомно на мапі пунктів незламності.
Аптека "Бам" (вулиця Пашутінська, 75)
Згідно даних, які опубліковані на мапі пунктів незламності, тут у випадку блекауту можуть прийняти 10 людей. У пункті незламності є генератор. Зарядки для телефонів, обігріву, мобільного зв'язку, інтернету, як і аптечки (що дуже дивно) тут немає. На мапі також вказано, що приміщення недоступно для людей з інвалідністю.
Журналіст запитав у фармацефтки, чи тут розташований пункт незламності. Фармацефтка проконсультувалася з менеджеркою, а та – з вищим керівництвом. Врешті менеджерці таки вдалося з'ясувати, що аптека є пунктом незламності і тут можна зарядити гаджети.
Пункт незламності у аптеці "Бам" у Кропивницькому
Кропивницька міська рада (вулиця Велика Перспективна, 41)
У цьому пункті незламності одночасно можуть прийняти 50 людей у випадку блекауту. Тут є всі умови: аптечка, зарядки, вода, обігрів, мобільний та інтернет-зв'язок. Проте сюди не зможуть потрапити люди з інвалідністю. На запитання журналіста, де розташований пункт незламності, охоронець спочатку не зрозумів, про що йдеться:
"Це типу того, що укриття?"
Журналіст пояснив, що це не укриття, а спеціальне приміщення, де можна погрітися та зарядити телефон, у випадку блекауту:
"Та це укриття".
Але туди пускають тільки під час повітряної тривоги.
Кропивницька міська рада
Варто зазначити, що через деякий час журналістка Точки доступу також запитала про пункт незламності у міській раді і охоронець направив її у 126-й кабінет. Саме тоді у приміщенні міської ради не було світла. Журналістку пустили, запропонували води, погрітися та зарядити ноутбук. Варто зазначити, що у пункті незламності в приміщенні міської ради тепло та зручно.
Пункт незламності в приміщенні міської ради Кропивницького
Неточності на мапі
Наступним журналіст Точки доступу вирішив перевірити пункт незламності за адресою вулиця Преображенська, 2. На мапі вказано, що він розташований у приміщенні магазину ТОВ "Вересень плюс". Зазначимо, що компанія "Вересень плюс" налічує 197 магазинів під брендом "Файно Маркет" та дискаунтерів "VDALO". Тобто людина має знати цю інформацію і шукати магазин "Файно Маркет", а не "Вересень плюс". До того ж, позначка магазину на мапі розташована не в тому місці.
вулиця Преобаженська, 2
Неточності на мапі з адресами пунктів незламності
Пункт незламності в приміщенні обласної військової адміністрації (площа Героїв Майдану, 1)
Цей пункт незламності готовий прийняти до 50 людей одночасно. Він забезпечений генератором, інтернетом та мобільним зв'язком. Тут є вода, чай, печиво, зарядні пристрої та аптечка. Він доступний для людей з інвалідністю.
Черговий провів журналіста до приміщення та розповів, що пункт незламності працює навіть у вихідні. Коли немає надзвичайних ситуацій, це просто режимний об'єкт ОВА. У випадку блекауту пункт незламності працюватиме цілодобово. Тут наявні журнали обліку відвідування та чергування.
Пункт незламності в приміщенні ОВА у Кропивницькому
Пункт незламності на площі Героїв Майдану
Пункт незламності в приміщенні Подільської райради (вулиця Архітектора Паученка, 53/39)
Згідно даних, вказаних на мапі, тут можуть прийняти до 70 людей. Також тут мають бути вода, аптечка, зв'язок, зарядні пристрої та генератор. Проте адміністративне приміщення не доступне для людей з інвалідністю. Перевірити це нам не вдалося. Журналісту знайшли зарядку та розетку, але в саме приміщення пункту незламності не пустили.
Подільська райрада (вулиця Архітектора Паученка, 53/39)
Пункт незламності в пожежно-рятувальній частині №1 (вулиця Пашутінська, 1)
Згідно даних, опублікованих на мапі, тут одночасно зможуть прийняти 15 людей. Тут є все, що й в попередньому пункті незламності, проте знову ж таки сюди не зможуть потрапити люди з іналідністю. Побачити приміщення не вдалося, адже черговий сказав, що пункт відкритий тільки у випадку блекауту.
Пункт незламності у пожежній частині у Кропивницькому
Пункт незламності без розпізнавальних знаків
Наступний пункт незламності, який вирішили перевірити, розташований за адресою бульвар Студентський, 14/16. На мапі зазначено, що це магазин ТОВ "Вересень плюс". Тут у випадку блекауту можуть прийняти 10 людей. Приміщення доступне для людей з інвалідністю, є генератор і можна зарядити телефон. Води, аптечки, інтернету та зв'язку немає. Як немає і таблички на будівлі магазину, яка б інформувала, що тут розташований пункт незламності.
Пункт незламності на проспекті Студентський, 14/16
Пункт незламності у Кропивницькому, але адреса у селі
Знову помічаємо неточності на мапі. Ліцей, розташований у будівлі на вулиці В'ячеслава Чорновола з номером 15, а не 2. Крім цього, замість Кропивницького вказана адреса села Першотравневе.
Кропивницький вулиця В'яеслава Чорновола, 2
Пункт незламності у барі
Крайньою точкою нашого маршруту став пункт незламності, який мав би розташовуватись в приміщенні закладу "SHOбар" (вулиця Володимира Панченка, 15/6). Проте персонал про це не знає. На мапі заявлено, що тут розташований пункт незламності з генератором та зарядкою, який розрахований на 40 місць.
У нас немає пункту незламності. Не знаю, чого він вказаний на мапі. Це заклад взагалі, але ви можете зарядити телефон.
"SHOбар" (вулиця Володимира Панченка, 15/6)
Що кажуть у міській раді
Пункти незламності готові приймати кропивничан у випадку блекауту. Про це у коментарі Точці доступу розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницької міської ради Сергій Коваленко.
Пункти незламності, які розташовані на об'єктах міської та обласної власності, готові до розгортання у випадку блекауту. Їх систематично перевіряють. Зараз же діють відключення за графіками.
Посадовець також наголосив на тому, що пункти незламності, які розташовані в об'єктах приватної власності, також будуть готові до розгортання у випадку повного блекауту:
Коли почалися відключення світла, ми знову переговорили з представниками бізнесу і дійшли до консенсусу. Вони продовжують виконувати зобов'язання, які взяли на себе перед територіальною громадою. Вони не відмовляються від функціонування пунктів незламності на їхніх територіїях на добровільних засадах. Це соціально-відповідальний бізнес.
#відключення електроенергії
Коментувати