Зграя безпритульних собак нападає на людей у сквері Борців за волю України. Випадки непоодинокі, люди звертаються до лікарень та травмунктів. Журналістка Точки доступу Катерина Федченко з'ясовувала, чому у Кропивницькому не відловлюють та не стерилізують безпритульних тварин та що робити, якщо вас вкусив безпритульний собака.
Зграя безпритульних тварин у середмісті Кропивницького
7:50 ранку. У сквері між апеляційним судом та лікарнею “Ацинус” по вулиці Соборна людей немає. Проте є зграя безпритульних собак. Днями у телеграм-каналі Безпечне місто було багато скарг від кропивничан про те, що саме в цьому сквері їх покусали безпритульні собаки.
Біля однієї з лавок бачимо миски з водою та кашею. Вочевидь, хтось підгодовує тварин.
Сквер Борців за волю України
Згодом помічаємо, що у купі опалого листя сплять два собаки, і за хвилину тварини починають збігатися звідусіль. Ось уже 6 безпритульних псів біля журналістки починають гарчати і нападати.
Кропивничанина Романа покусали безпритульні собаки. Коли чоловік йшов через сквер, тварини почали збігатися та гавкати, одна з них вкусила його за ногу:
“Мене вкусив маленький пес, спочатку не надав цьому значення, але згодом побачив кров на нозі”.
Зграя безпритульних собак у середмісті Кропивницького
Роман звернувся до травмпункту, там йому надали допомогу та встановили на рану дренаж. Чоловік також зробив щеплення проти правця у сімейного лікаря. Окрім того, тепер він змушений спостерігати за собаками, чи немає у них сказу:
“Я витратив близько 500 гривень на таблетки, також слід врахувати витрати на дорогу до медзакладів”.
Хто у Кропивницькому має відловлювати безпритульних тварин
У Кропивницькому діє міська програма з регулювання чисельності безпритульних тварин. Проте наразі немає охочих працювати в комунальному підприємстві "Універсал 2005", яке і має займатися відловом та транспортуванням тварин до місць стерилізації. Прo це у кoментарі Тoчці дoступу розповів керівник відділу кoмунікацій зі ЗМІ Крoпивницькoї міськради Сергій Якунін:
Комунальне підприємство намагається знайти працівників, залишає заявки вакансій в обласному центрі зайнятості, проте охочих працювати, на жаль, немає.
Що робити, якщо вкусив безпритульний собака
Безпритульні собаки покусали 193 людей на Кіровоградщині за 10 місяців. Таку статистику Точці доступу повідомили у Держпродспоживслужбі області.
Якщо вас вкусила безпритульна тварина, фахівці радять спостерігати за собакою 10 днів, аби з'ясувати, чи немає у нього сказу:
Але якщо тварина безпритульна і ви не можете її відстежувати, то рекомендовано пройти курс антирабічних щеплень.
Зробити це можна у травмпунктах медичних закладів. У випадку відмови необхідно залишити скаргу на обласну “гарячу лінію” за номером 0 800 500 238.
Сиптоми сказу
Сказ – особливо небезпечна вірусна інфекція, яка без правильної і своєчасної допомоги неминуче веде до смерті інфікованого. Про це Точці доступу повідомила головна санітарна лікарка Надія Оперчук.
Інкубаційний період сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. У 99% до інфікування людей призводять укуси собак.
Розрізняють укуси:
- легкі – неглибокі укуси плеча, передпліччя, ніг або тулуба;
- середньої важкості – поверхневі поодинокі укуси, подряпини від зубів;
- важкі – укуси голови, обличчя, шиї, пальців рук; множинні укуси, укуси, нанесені дикими тваринами.
Що робити, якщо вкусила безпритульна тварина
Безпритульні тварини у Кропивницькому
Як проходить вакцинація проти сказу
При вакцинації проти сказу про "40 уколів в живіт" не йдеться, акцентує Надія Оперчук. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків та ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.
Чи є у Кіровоградській області вакцина проти сказу
Наразі усі травматологічні пункти області забезпечені антирабічною вакциною, яка безоплатна для пацієнтів.
Куди звертатися жителям Кропивницького, якщо вкусила безпритульна тварина
- дорослим необхідно звернутися у травмпункти міської лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Короленка, 56).
- якщо постраждали діти – в травмпункт обласної дитячої лікарні (вул. Преображенська, 79/35).
У районах травматологічні пункти працюють при районних або міських лікарнях.
#безпритульні тварини
Коментувати