Днями у Звенигородському кар’єрі, що поблизу Олександрії, жителі міста зафіксували загибель шести лебедів. Відповідний допис опублікували у спільноті "Олександрія сьогодні" напередодні, 8 січня. На відео і фото видно птахів у водоймі без ознак руху.
Загинули лебеді у Звенигородському кар’єрі поблизу Олександрії. Фото: Олександрія сьогодні
Загинули шість лебедів. Одного – врятували
Одного лебедя вдалося врятувати. Його прихистила жителька Олександрії Олена Деревенець. Вона вважає, що птахи загинули через те, що їх годували хлібом. Про це жінка розповіла у коментарі Точці доступу.
Як годували птахів хлібом, бачила моя подруга Катерина. Вона мені зателефонувала і сказала "Тут лебідь вийшов на берег. Він, здається, помер". До неї в машину птах не вміщався, тому я поїхала до неї. Виявилось, що лебідь живий. Ми швидко відвезли його у ветеринарну клініку.
Зі слів жінки, ультразвукове дослідження (УЗД) показало, що у шлунку птаха – хліб, а це не притаманна для лебедів їжа, ба більше – небезпечна.
Птах був знесилений і зневоднений. Ми відновили роботу його шлунку. Протягом двох тижнів я ставила йому крапельниці і годувала через зонд.
Врятований лебідь Степан. Фото Олени Деревенець
Олена з донькою назвали лебедя Степаном на честь українського політичного діяча Степана Бандери. Зараз птах почувається краще, каже Олена, харчується сам. Однак випускати його в дику природу зарано, тому він житиме у жінки до кінця зими. Що робити з лебедем далі, вирішуватиме згодом.
Можливо, передамо його у Софіївський парк в Умані, де утримують диких птахів, які постраждали від втручання людей.
Як допомогти лебедю Степану
Лебідь перебуває у жінки з 21 грудня минулого року. До цього часу потребує лікування і правильного харчування. Охочі можуть допомогти. Потрібні:
- кoмбікoрм "Кальфoстoнік" (є у ветаптеках);
- кукурудза;
- гречка;
- мoрква;
- яблука;
- зелень.
Зв’язатись з Оленою можна за номером телефону 0 (97) 210 62 53.
Чому не можна годувати лебедів хлібом. Роз’яснення орнітолога
Орнітолог з Кропивницького Станіслав Гужявічус розповів, що лебеді не можуть перетравлювати хліб, для птахів це "важка" їжа і у разі потрапляння в шлунок призводить до розмноження бактеріальної і грибкової мікрофлори.
Якщо лебідь з’їв хліб, спочатку птах відчуває слабкість і апатичність, у нього зникає апетит, згодом – виражений больовий синдром. До того ж, птах припиняє чиститись, нормально ходити, а потім або тоне, або просто помирає від болю.
Чим можна годувати лебедів
Лебедів можна годувати будь-якими зерновими сумішами. Підійдуть пшенична, кукурудзяна, гречана крупа, додав орнітолог.
Також можна давати подрібнене листя салату, тертий буряк тощо.
#загибель на воді
Коментувати