У Кропивницькому обговорили результати реалізації проєкту "Розбудова демократичного, мирного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні – фаза ІІ".
Про це повідомили під час прес-конференція щодо результатів впливу проєкту.
Протягом трьох років проєкт втілювали у десяти громадах Кіровоградщини. Його мета – згуртувати громаду та зробити її безпечнішою.
Основна цільова аудиторія – переселенки та жінки, які постраждали від конфлікту.
Серед результатів діяльності:
- створили 19 груп самодопомоги;
- групи самодопомоги втілили 21 проєкт на загальну суму понад чотири мільйони гривень;
- створили три громадські організації;
- створили п’ять локальних планів на виконання Резолюції 1325;
- провели шість аудитів безпеки;
- створили п’ять гендерних профілів громад.
Втілені групами самодопомоги проєкти значно посилили безпеку в громадах, зміцнили участь жінок в ухваленні рішень та показали приклад, як ефективніше можуть працювати локальні плани з виконання резолюції ООН "Жінки. Мир. Безпека", – розповіла заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова.
Проєкт сприяв активізації жіночого руху, зазначила керівниця проєкту Тетяна Литвинова.
Мобілізаторки та групи самодопомоги в Злинській, Добровеличківській, Мар’янівській, Пантаївській, Суботцівській громадах – це рушійна сила, яка спонукає людей ставати громадянами, господарями своїх життів і громад, а не просто населенням.
Цінність проєкту полягає у тому, що жінки і чоловіки кооперуються з владою, щоб отримати спільні результати.
Це стосується протидії насильству, покращення безпеки та доступності просторів, доступу до медичних та інших послуг, підвищення активності жінок та інших вразливих груп в житті громади, – сказала регіональна координаторка проєкту у Кіровоградській області Ірина Ткаченко.
Успіхи, яких групи самодопомоги досягли через участь в проєкті, повинні мати продовження через підтримку органів влади на місцях та жителів громад, переконані організатори.
Коментувати