У Держатомі прокоментували переведення усіх енергоблоків ЗАЕС у холодний стан

У Держатомі прокоментували переведення усіх енергоблоків ЗАЕС у холодний стан

Переведення всіх енергоблоків Запорізької АЕС у холодний стан зменшує ризики, однак головною загрозою ядерній безпеці є окупація електростанції російськими військами.

Про це заявив голова Державної інспекції ядерного регулювання Олег Коріков, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу відомства.

«Холодний стан енергоблоків – більш безпечний, ніж гарячий. За умови перебування енергоблоків в холодному стані можемо говорити про зменшення водоспоживання, оскільки водні ресурси є обмеженими після знищення Каховського водосховища, зменшення електропостачання з енергосистеми України. З точки зору ядерної та радіаційної безпеки, у разі повного знеструмлення станції, збільшується запас часу до можливого руйнування бар’єрів безпеки на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище», – сказав Коріков.

Водночас він нагадав, що головні загрози для ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС виникають через її окупацію та мілітаризацію з боку Росії. Зокрема, ЗАЕС перетворена на військову базу, на станції присутній некваліфікований персонал, лінії зовнішнього живлення часто зазнають пошкоджень у результаті російських обстрілів.

Фактором загрози також є втрата Каховського водосховища як надійного джерела водозабезпечення через дії окупантів.

Як повідомлялося, на Запорізькій АЕС уперше із кінця 2022 року всі шість реакторів перевели у режим «холодний зупин». Четвертий блок станції перевели у цей режим вранці 13 квітня.

Фото: Енергоатом

www.ukrinform.ua