Литва майже припинила імпорт зерна з Росії та Білорусі

Литва майже припинила імпорт зерна з Росії та Білорусі

Посилення контролю за ввезенням до Литви зерна з РФ та Білорусі майже зупинило його імпорт до країни, однак зросли обсяги транзиту до інших країн ЄС.

Як передає Укрінформ, про це заявила директор Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Аудроні Мікалаускене, повідомляє LRT.

"Посилення контролю за ввезенням до Литви зерна з РФ та Білорусі майже зупинило імпорт зерна, однак його транзит на інші ринки країн ЄС значно збільшився", – стверджують у Державній продовольчо-ветеринарній службі Литви.

"Після 18 березня ми спостерігаємо скорочення імпорту з РФ та Білорусі до Литви на 95%, але ми спостерігаємо зростання ввезення до Литви для імпорту в інші країни ЄС", – сказала очільниця служби Аудроні Мікалаускене.

З 18 березня Державна продовольчо-ветеринарна служба перевіряє кожен вагон чи транспортний засіб з зерном, що ввозиться з країн підвищеного ризику – РФ та окупованих нею регіонів та з Білорусі, перевіряє походження зерна і, як і раніше, перевіряє, чи немає у партіях зерна, призначених для ринку ЄС, заборонених домішок.

За словами Мікалаускене, з 1 січня до 18 березня через Литву було перевезено 184 партії зерна на ринки Німеччини, Данії, Франції, Бельгії, Чехії та інших країн ЄС, а з 18 березня по 16 квітня – 317 партій.

"Це означає, що кількість перевезень до інших країн ЄС з РФ та Білорусі через Литву збільшилася майже вдвічі", – сказала Мікалаускене.

За даними відомства, до 18 березня до Литви для імпорту в середньому вирушало 20-25 партій російських чи білоруських кормів на добу.

За перший місяць посилення перевірок було перевірено 38 вантажівок, які перевозили 1068 тонн кормів з РФ та Білорусі. Три партії було пропущено, решта ще проходять лабораторні перевірки. Минулого тижня не було виявлено жодної партії корму, призначеної для литовського ринку.

Окрім того, з 18 березня до Литви не ввозилося російське та білоруське зерно та продукти його переробки для кінцевого споживання.

За даними Державної продовольчо-ветеринарній служби, у період з 18 березня по 16 квітня через Литву з РФ та Білорусі до країн ЄС було ввезено 292 партії зерна загальною вагою 18 тис. тонн.

Мікалаускене підкреслила, що лише минулого тижня через порт Клайпеди було перевезено 25 партій зерна, призначених для ринку Німеччини.

У березні Європейська комісія запропонувала запровадити максимальні імпортні тарифи на зернові, олійні культури та продукти їх переробки, включаючи пшеницю, кукурудзу та соняшниковий шрот, сподіваючись зупинити надходження російської сільськогосподарської продукції на ринок ЄС.

За даними Єврокомісії, минулого року з РФ та Білорусі до ЄС було імпортовано 4,8 млн. тонн зерна на суму 1,5 млрд. євро.

Як повідомляв Укрінформ, міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії із закликом заборонити імпорт зерна з РФ та Білорусі до ЄС.

Фото: Scanpix

www.ukrinform.ua