Уряд затвердив порядок використання коштів на підтримку проєктів зі значними інвестиціями

Кабінет Міністрів затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проєктів із інвестиціями на суму понад 12 млн євро.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Залучення інвестицій в економіку – ключова умова для відбудови та розвитку країни. Тому ми продовжуємо роботу над створенням необхідних інструментів для їхнього надходження: доступ до проєктного фінансування, страхування ризиків та кредитні гарантії. Тепер до цього списку додається державна підтримка для інвесторів», – пояснила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що бюджетні кошти будуть спрямовуватись на повні або часткові компенсації вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації відповідних інвестиційних проєктів. Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ, або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, він зможе отримати компенсацію від держави.

Свириденко підкреслила, що цього року в бюджет на цю програму закладено 3 млрд грн. Сумарний обсяг підтримки – до 30% обсягу інвестицій. Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров'я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.

Водночас уряд буде контролювати виконання інвесторами умов договору. У разі якщо Мінекономіки на підставі відомостей реєстру інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями встановлено факт, що обсяг значних інвестицій є меншим, ніж 12 млн євро, інвестор у місячний термін має повернути весь обсяг отриманої компенсації на спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки.

У разі встановлення органами державного фінансового контролю факту незаконного отримання інвестором компенсації або часткової компенсації інвестор також у місячний термін повертає весь обсяг отриманої компенсації.

Як повідомлялося, UkraineInvest – урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій, створений у 2016 році для залучення прямих іноземних інвестицій та допомоги інвесторам у розширенні свого бізнесу в Україні.

Від моменту створення офісу як консультативно-дорадчого органу, підзвітному Прем’єр-міністру України, UkraineInvest трансформувався у повноцінну державну установу, яка надає інвесторам комплексну підтримку, включно із допомогою у вирішенні системних проблем, з якими інвестори можуть зіткнутися.

UkraineInvest вдалося допомогти розблокувати 2,9 млрд дол. прямих іноземних інвестицій та вирішити понад 60 питань.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version