Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко “заінтригував” Україну граматикою

Олександр Авраменко навів речення, в якому приховав 3, 5 помилки / Колаж УНІАН, фото скріншот, фото ua.depositphotos.com

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко “заінтригував” Україну граматикою. Він навів речення, в якому приховав 3, 5 помилки: “Не дивлячись на відмінене тренування, син все одно займається греблею”.

Вже помітили, які саме? Вчитель розібрав кожну з них в рамках свого уроку. Почав з того, чи можна взагалі казати “не дивлячись на щось”?

“Ну, що таке дивитися? Це, по суті, оптичний процес. Приклад: “Переходжу дорогу, не дивлячись на світлофор”, – наголосив філолог.

Авраменко каже, замість “не дивлячись на відмінене тренування” – пишемо “незважаючи на відмінене тренування”. 

Друга помилка – “відмінене тренування”. Запам’ятайте, відмінюють іменник за відмінками, наголосив Авраменко. “А ось, коли щось анулюють, кажемо “скасоване”, – уточнив він. Отже, виходить “на скасоване тренування”.

Третя помилка в самому кінці речення. “Займається греблею. Річ у тім, що українською мовою “гребля” – це гідроспоруда. Те саме, що російською “дамба” або “плотина”. Тож пишемо замість “займається греблею” – “займається веслуванням””, – пояснив мовознавець.

Під кінець Авраменко озвучив найголовнішу інтригу – ту саму неповноцінну помилку. Йдеться про слово займається. “Його можна вважати лише половиною помилки. Тут воно виправдане – займатися можна спортом, веслуванням. А взагалі його краще уникати, бо найчастіше займається будинок полум’ям”, – пояснив філолог.

Авраменко пояснив правило множинної пошани

В одному зі своїх уроків відомий філолог-мовознавець Олександр Авраменко також пояснив правило множинної пошани. Йдеться про випадки, коли ми певну людину називаємо на “Ви”. Зокрема, як скажете:  “Світлано Ігорівно, “ви чарівна” чи “ви чарівні””. Прикметник можна ставити як в однину, так і в множину, але є важливий нюанс, наголосив вчитель. 

www.unian.ua

Exit mobile version