Який цукрозамінник “найкращий друг” для мозку: вчені провели дослідження

Який цукрозамінник "найкращий друг" для мозку: вчені провели дослідження

Стеія може бути найкращим замінником цукру / фото ua.depositphotos.com

З огляду на відомі ризики споживання великої кількості цукру, сьогодні багато людей шукають альтернативні підсолоджувачі, які дають аналогічний смак, але не спричиняють значного збільшення ваги та інших проблем зі здоров’ям. Хоча дослідження показують, що мозок може розрізняти різні солодкі речовини, нейронні процеси, що лежать в основі цієї здатності розрізняти підсолоджувачі, залишаються погано вивченими.

Видання Medical express пише, що дослідники з Шанхайського університету науки і технологій, Китайської академії наук (CAS) та інших інститутів Китаю нещодавно провели дослідження, щоб з’ясувати, що відбувається в мозку мишей, коли їх годують різними типами підсолоджувачів. Їхні результати, опубліковані в журналі Neuroscience Research, свідчать, що реакція нейронів на сахарозу і стевію аналогічна, що дає змогу припустити, що стевія може бути настільки ж приємним, але більш здоровим замінником цукру.

“Ожиріння є серйозною проблемою в усьому світі, а використання підсолоджувачів як замінника сахарози є сучасною тенденцією в харчовій промисловості”, – розповів Medical Xpress Інцзе Чжу, співавтор статті. “Хоча всі вони мають солодкість, багато замінників цукру під час вживання мають помітні відмінності порівняно з сахарозою. Тому наша початкова ідея полягала в тому, щоб з’ясувати, чи існує в центральній нервовій системі конкретна ділянка мозку, яка могла б розрізняти замінники цукру і сахарозу”.

Відео дня

Багато дієтологів рекомендують стевію як замінник цукру, оскільки вона дуже солодка, але містить менше калорій і мінімально впливає на рівень глюкози в крові.

“У рамках нашого нового дослідження ми зафіксували інтенсивність активності PVT мишей, коли вони споживали різні підсолоджувачі та сахарозу”, – пояснив Чжу.

Дослідники тримали мишей на шести різних дієтах протягом шести тижнів. Одна групу мишей була контрольною, а решті давали цукор, стевію, ксиліт, гліциризин або могрозид відповідно.

У результаті вчені дійшли висновків, що порівняно з іншими замінниками цукру стевія спричиняла активність PVT, яка більше нагадувала активність, спричинену споживанням цукру. Це свідчить про те, що стевія найбільш “сумісна з мозком” серед найширше використовуваних альтернатив цукру і найточніше відображає сприйманий смак цукру.

Раніше УНІАН писав, що корисна стевія чи ні.

www.unian.ua