Україна вже отримала від Німеччини €1,6 мільярда прямої бюджетної підтримки – Мінфін

Україна від початку повномасштабного вторгнення РФ отримала 1,6 млрд євро прямої бюджетної підтримки від Німеччини.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінфіну, про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час обговорення з членами Комітету з питань бюджету німецького Бундестагу поточний стан фінансової системи України, пріоритетні видатки держбюджету на 2024 та 2025 роки та використання заморожених активів РФ на потреби України.

"Завдяки залученій фінансовій допомозі міжнародних донорів з перших днів повномасштабної війни, Уряд України мав змогу своєчасно і у повному обсязі фінансувати пріоритетні видатки бюджету. Німеччина є надійним партнером України у військовій, фінансовій та гуманітарній сферах. Як міністр фінансів, я особливо вдячний за спрямовану пряму бюджетну підтримку загальним обсягом 1,6 млрд євро, з яких 1,3 млрд євро надійшло у формі грантів. Це дозволило уникнути додаткового боргового навантаження на фінансову систему України в умовах невизначеності", — сказав Марченко.

Щодо ключових бюджетних потреб, міністр фінансів підкреслив, що наразі безумовним пріоритетом є своєчасне забезпечення видатків сектору безпеки і оборони. Разом з цим, підтримка партнерів є вирішальною для фінансування соціальної, гуманітарної сфери та швидкого відновлення, зокрема критичної та енергетичної інфраструктур.

У цьому контексті було наголошено, що заморожені російські активи мають стати для України допомічним ресурсом у економічному відновленні та стабільному фінансуванні першочергових бюджетних видатків на 2025 рік й надалі.

У Мінфіні зазначають, що співпраця з урядом Німеччини також є надзвичайно важливою для підтримки енергоефективності та швидкої відбудови і реконструкції пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури.

"На тлі систематичного російського енергетичного терору ми особливо цінуємо підтримку Німеччини у забезпеченні стабільності енергетичного сектору та безперебійного проходження опалювального сезону. Зокрема, в рамках проєктів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Кредитної установи для відбудови (KfW) Україна отримала від Німеччини понад 220 млн євро грантів, кредитів та гарантій на потреби енергетичної галузі", — додав Марченко.

Як повідомлялося, з початку широкомасштабного вторгнення Росії завдяки муніципальним партнерствам вдалося налагодити оперативні канали постачання з ФРН необхідної допомоги постраждалим містам. З лютого 2022 року кількість міжрегіональних обʼєднань зросла до 200.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version