Нацбанк пом’якшив валютні обмеження для бізнесу

Національний банк України впроваджує чергове пом'якшення валютних обмежень для підприємств, яке стане найбільшим з початку повномасштабної війни.

Про це повідомила пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

«Національний банк України впроваджує найбільший пакет пом'якшення валютних обмежень для підприємств з початку повномасштабної війни. Метою цих змін є поліпшення умов ведення бізнес-діяльності в Україні та виходу вітчизняного бізнесу на нові ринки, а також підтримка відновлення економіки та сприяння припливу нових інвестицій в країну», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що зміни стосуватимуться кількох напрямків. По-перше, скасовуються всі валютні обмеження для імпорту робіт та послуг, для оплати аеропортових та портових зборів, штрафів, а також членських внесків. Такі зміни підтримають українських виробників та забезпечать можливість вітчизняного бізнесу виходити на нові ринки, в тому числі ті, з яких витісняються виробники країни-агресора завдяки санкціям.

По-друге, забезпечено можливість бізнесу репатріювати дивіденди за корпоративними правами чи акціями за кордон, що нараховані за результатами діяльності за період, що розпочинається з 1 січня 2024 року.

По-третє, надано можливість переказувати кошти за кордон за лізингом/орендою. Юридичні особи та ФОПи матимуть змогу переказувати кошти за кордон для розрахунків за договорами лізингу/оренди без додаткових обмежень щодо предмету угоди, а також дати укладення договору. Раніше такий дозвіл поширювався лише на лізинг/оренду транспортних засобів.

По-четверте, НБУ спростив умови для купівлі валюти резидентами з метою обслуговування й повернення «нових» зовнішніх кредитів, кошти за якими надходять в іноземній валюті з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках. Крім того, НБУ дасть змогу бізнесу купувати іноземну валюту для сплати процентів за «новими» кредитами, незалежно від строку користування кредитом.

По-п'яте, надана можливість погашати проценти за «старими» зовнішніми кредитами. Резиденти-позичальники матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати процентних платежів за «старими» зовнішніми кредитами, що відповідно до умов кредитного договору підлягають сплаті в період із 24 лютого 2022 року.

По-шосте, пом'якшуються обмеження в частині переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній. Щомісячний ліміт для проведення таких операцій (одним представництвом однієї компанії) встановлено на рівні 5 млн євро в еквіваленті.

Регулятор наголошує, що всі зазначені зміни запроваджуються з огляду на сформованість необхідних передумов і не мають створити додаткових ризиків для макрофінансової стабільності та стійкості валютного ринку.

Переважна більшість змін набирають чинності з 4 травня. З 13 травня запрацює можливість репатріювати «нові» дивіденди.

Як повідомлялося, з 21 червня 2023 року НБУ надав можливість резидентам здійснювати перекази за кордон для обслуговування й повернення нових зовнішніх кредитів, кошти за якими надходитимуть з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version