НБУ: На ринку небанківських фінпослуг у квітні з’явився один новий учасник, 12 – залишили ринок

Кількість учасників небанківського фінансового ринку у квітні 2024 року зменшилась до 1045, з'явився один новий учасник, 12 – залишили ринок.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Із реєстрів виключено вісім фінансових компаній та два ломбарди примусово, разом з тим два страховики були виключені за ініціативою заявника. Також до реєстру включено одного страхового брокера", – йдеться в повідомленні.

Кількість учасників небанківського фінансового ринку у квітні зменшилася, зокрема, з 1056 (станом на 31 березня 2024 року) до 1045 (станом на 30 квітня 2024 року).

Кількість банків залишилася незмінною і становила 63.

Протягом квітня трьом фінансовим компаніям та двом страховикам анульовано всі ліцензії примусово, ще п’ятьом фінансовим компаніям та двом ломбардам – добровільно (на підставі поданих ними заяв). Сімом фінансовим компаніям Національний банк погодив звуження обсягу ліцензії на вид діяльності з надання фінансових послуг.

Станом на 30 квітня на ринку небанківських фінансових послуг працювали 581 фінансова компанія (у березні було 589), 84 страховика non-life (було 86), 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 121 ломбард (було 123), 127 кредитних спілок (кількість не змінилася), 5 лізингодавців (кількість не змінилася), 40 страхових брокерів (було 39), 74 колекторські компанії (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 18 банківських груп (кількість не змінилася) та 22 небанківські фінансові групи (попередня кількість 21).

На платіжному ринку діє 18 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилась), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилась).

Разом з тим на ринку діють надавачі фінансових платіжних послуг, серед них 20 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк ‒ емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 41 комерційний агент (було 40) та 36 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилася). Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.

У квітні до Національного банку надійшло 372 запити від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 247, страховиків – 79, кредитних спілок і колекторських компаній – 24, банків – 20, операторів платіжних послуг – 2.

Як повідомлялося, кількість учасників небанківського фінансового ринку у березні 2024 року зменшилась до 1056, на ринку з'явилися два нових гравці та шість – залишили ринок.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version