Бронювання в Glovo, Visa та Favbet: Мінекономіки сказувало наказ і буде розбиратися

Бронювання в Glovo, Visa та Favbet: Мінекономіки сказувало наказ і буде розбиратися

У Мінекономіки прийняли рішення, через суспільний резонас, скасувати наказ про бронювання працівників деяких технологічних компаній (ймовірно – Glovo, Visa, Favbet Tech) та пообіцяли розібратись у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

"Щодо інформації, яка з’явилася у ЗМІ щодо бронювання деяких технологічних компаній. З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу", – повідомила Свириденко.

Вона пояснила, що зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Міністерство цифрової трансформації визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті. Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

"Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці", – зазначила Свириденко.

Як повідомила низка ЗМІ, працівники компаній Glovo, Visa, Favbet Tech отримали відстрочку від призову на військову службу строком на 6 місяців.

www.ukrinform.ua