Який сік нормалізує тиск: дослідження показали значні результати

Томатний сік можна вважати суперфудом за його користь / фото ua.depositphotos.com

Коли ви перебуваєте в стані стресу, це може негативно вплинути на ваш артеріальний тиск. Якщо ви спробуєте заспокоїтися за допомогою сигарети або кількох напоїв, це можете погіршити ситуацію. Фастфуд та снеки, якими часто зловживають, здатні затримувати воду в організмі, що також недобре для кровоносних судин.

Як пише Health Digest, хоча деякі погані звички можуть тимчасово підвищити артеріальний тиск, стабільно високий кров’яний тиск спричиняє пошкодження тканин артерій. У поєднанні з високим рівнем холестерину високий кров’яний тиск може призвести до таких захворювань, як інфаркт, інсульт або серцева недостатність.

Високий кров’яний тиск легко не помітити, оскільки він може триматись і без симптомів. Підвищений артеріальний тиск має систолічний показник від 120 до 129, а діастолічний – менше 80. Якщо підвищений артеріальний тиск постійний, то є ймовірність розвитку високого кров’яного тиску. Щоб цьому запобігти потрібно буде змінити свій спосіб життя. Але також є й перевірений продукт – томатний сік.

Відео дня

Поживні речовини в томатному соку

У чашці томатного соку всього 45 калорій, але він містить майже денний запас заліза. Також він є хорошим джерелом калію, вітаміну С і містить багато натрію – 560 міліграмів. Помідори та сік з них багаті на лікопін, каротин, лютеїн, фітоєн і флавоноїди, які можуть зменшити окислювальний стрес і підвищити оксид азоту, що знижує артеріальний тиск.

Томатний сік без солі містить лише 24 міліграми натрію, але містить 527 міліграмів калію, щоб підтримувати баланс рідини та знижувати артеріальний тиск. У дослідженні 2019 року більш ніж 400 людям сказали пити стільки несолоного томатного соку, скільки їм подобається, хоча більшість випивали 200-мілілітрову пляшку щодня. Люди з гіпертонією або нелікованою прегіпертензією значно знизили систолічний і діастолічний артеріальний тиск. Люди, які не приймали ліки від високого холестерину, також спостерігали зниження рівня холестерину ЛПНЩ.

Згідно з дослідженням 2017 року, цей напій може бути корисним для вагітних, які хочуть тримати свій артеріальний тиск у нормі. У п’ятнадцяти жінок він впав після вживання томатного соку.

Продукти для зниження тиску

Користь грейпфрута для здоров’я підтверджена науковими дослідженнями. Вчені довели, що вживання цього фрукта може збільшити споживання необхідних вітамінів та мінералів. Останніми роками дослідження також показали, що вживання грейпфрута може допомогти знизити кров’яний тиск та зміцнити здоров’я серця. 

Крім того, вчені встановили, що чим більше ви з’їдаєте фруктів і овочів, тим нижчий ризик розвитку гіпертонії.

Нове дослідження показує, що одна невеличка зміна у денній рутині може допомогти знизити артеріальний тиск. 

www.unian.ua

Exit mobile version