Державна стратегія сфокусована на приватизації всіх непрофільних активів, щоб залучити інвестиції та стимулювати економічне зростання.
Про це заявив голова Фонду державного майна Віталій Коваль, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу ФДМУ.
Зазначається, що під час Першої щорічної конференції Forbes Ukraine "Гроші для перемоги". Коваль наголосив на необхідності завершити процес роздержавлення непрофільних для держави галузей економіки.
Він також вказав на важливість корпоратизації компаній, які залишаться в управлінні держави, щоб створити пул потужних та ефективних підприємств.
«Державна стратегія сфокусована на приватизації всіх непрофільних активів, щоб залучити інвестиції та стимулювати економічне зростання. Водночас стратегічні активи, такі як підприємства ядерної енергетики та військово-промислового комплексу тощо, залишаться під контролем держави», – підкреслив очільник Фонду.
Як заявили у відомстві, ефективність приватизації підтверджується цифрами. За перших 5 місяців 2024 року ФДМУ залучив більше коштів від приватизації, ніж за весь 2018 рік. Середня кількість учасників на онлайн-аукціонах сягнула рекордного показника – 5,15.
"Приватизація на часі, бо не на часі нарощувати збитки державних підприємств. Це важлива складова політики управління державною власністю. Приватизація не означає закриття підприємств, а навпаки – дає їм нове життя", – зазначив Коваль.
Очільник Фонду навів приклад приватизації Марилівського спиртового заводу, продаж якого приніс державному бюджету понад 200 млн грн від приватизації, повернення боргових зобов'язань та сплати ПДВ. Минулого місяця на базі ДП відкрилось сучасне виробництво біоетанолу. Загалом проєкт залучив понад 500 млн грн інвестицій в економіку України.
Голова ФДМУ також поділився планами удосконалення законодавства з урахуванням досвіду Франції – спрямовувати частину коштів від приватизації на енергоефективність та оновлення основних засобів підприємств, що залишаються у держвласності. Лише 10% економії в цій сфері може дати 25 млрд грн щорічно.
"Закликаю бізнес активно долучатися до приватизаційних процесів та надсилати нам листи про зацікавленість в об'єктах", – підсумував Коваль.
Як повідомлялось, Верховна Рада 8 травня 2024 року ухвалила закон про ліквідацію збиткових та недіючих держпідприємств шляхом самофінансування. Згідно з документом, кошти, отримані від реалізації майна державних унітарних підприємств за рішенням Фонду держмайна, зараховуються до спеціального фонду держбюджету України.
Коментувати