Дієтологи відкрили всю правду про 5 “поганих” продуктів, які насправді допомагають схуднути

Дієтологи відкрили всю правду про 5 "поганих" продуктів, які насправді допомагають схуднути

Якщо їх вживати збалансовано, то вони не завдадуть шкоди вашій фігурі / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Деякі продукти мають неаргументовану негативну репутацію. Коли дехто говорить, що ці продукти є поганими та збільшують вагу, то це не так, адже жоден продукт не може спричинити збільшення або зменшення ваги, її коливання відбуваються внаслідок вашого щоденного раціону впродовж певного часу, пише EatingWell.

Дієтологи назвали п’ять “поганих” продуктів, які насправді можуть допомогти вам у схудненні. 

Жирні молочні продукти

Напевно, вам радили включати до свого щоденного раціону нежирні молочні продукти, проте незбиране молоко, сир або вершкове масло містять більше калорій і жиру, ніж їхні знежирені аналоги. Дослідження показали, що вживання таких молочних продуктів може не впливати на вагу. 

Відео дня

Також у дослідженнях йдеться про те, що споживання жирних молочних продуктів не має негативного впливу на кардіометаболічні фактори ризику або серцеві захворювання. Також кисломолочні продукти, а саме жирний йогурт та сир, можуть фактично захищати ваш організм від серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу. 

Зернові, які багаті на вуглеводи 

Часто макарони хліб та рис вважають “поганою” їжею, яку людям варто вживати обмежено. Проте ці злаки багаті на вуглеводи та можуть бути частиною здорової дієти під час схуднення. В огляді 2022 року не було виявлено різниці у результатах схуднення, коли люди з надмірною вагою дотримувалися низьковуглеводної дієти замість збалансованої вуглеводної дієти.

Також цільнозернові вуглеводи, а саме коричневий рис та кіноа, багато на клітковину – поживну речовину, завдяки якій можна регулювати апетит та сприяти здоровій вазі. 

Яйця 

Яйця відомі тим, що містять холестерин, проте їхнє вживання не має прямого впливу на рівень холестерину або ризик серцевих захворювань, тому цей продукт може бути здоровою частиною плану втрати ваги. 

“Одне велике яйце містить лише 70 калорій, 5 грамів жиру і 6 грамів білка, що робить його збалансованим доповненням до раціону”, – запевняють у матеріалі.

Дослідження з обмеженням калорійності та за участю здорових людей показали, що вживання цільних яєць знижує індекс маси тіла (ІМТ). Автори дослідження пов’язують ці результати з білком, який міститься в яйці та сприяє підвищенню відчуття ситості та насичення.

Картопля 

За словами фахівців, тип крохмалю, який є в картоплі, може допомогти вам схуднути. Картопля містить резистентний крохмаль – тип вуглеводів, який “чинить опір” травленню і контролює апетит.

“Дослідження 2020 року показало, що вживання картоплі пригнічує апетит і зменшує короткочасне споживання їжі. Крім того, поєднання картоплі з продуктами, багатими на білок, підвищує ситість і зменшує відчуття голоду. Тож додавайте до картоплі багато продуктів, багатих на білок, таких як боби, яйця, молочні продукти або курятина, щоб отримати їжу, сприятливу для схуднення”, – порадили у публікації. 

Попкорн 

Дехто може вважати, що попкорн є “поганою” їжею для перекусу, проте це корисне, багато на клітковину та низькокалорійне цільне зерно. Одна чашка попкорну містить лише 30 калорій і 1 грам клітковини.

“Хоча існує не так багато досліджень про користь попкорну для схуднення, одне дослідження порівняло короткочасне насичення від нежирного попкорну з картопляними чипсами та виявило, що люди, які їли попкорн, відчували менший голод, більше задоволення і говорили, що вони з’їли менше їжі в цілому”, – зазначають у виданні.

Проте під час вживання попкорну варто пам’ятати про інші добавки, такі як вершкове масло, карамель або шоколад, адже вони можуть додавати багато калорій і жиру, що не допоможе під час схуднення. 

Які ще продукти можуть допомогти схуднути

Як писав УНІАН, трави і спеції можуть бути корисними під час схуднення. Як виявилось, вони можуть пригнічувати тягу до їжі, підтримувати травлення та допомагати організму під час метаболізму. Серед таких спецій та трав може бути куркума, рукола, кориця, м’ята та інші. 

Також експерти назвали 7 видів чаю, які допоможуть вам схуднути. Відомо, що цей напій допомагає контролювати вагу, оскільки містить багато антиоксидантів та сполук, які можуть підтримати загальний стан здоров’я, зменшити запалення та навіть знизити ризик хронічних захворювань.

www.unian.ua