Яку розмову краще не вести під час смс-листування: експерт з етикету дав важливі поради

Яку розмову краще не вести під час смс-листування: експерт з етикету дав важливі поради

Краще погані новини повідомляти телефоном або при зустрічі, каже експерт / фото ua.depositphotos.com

Правила етикету щодо того, яким має бути текстове повідомлення, телефонний дзвінок або особиста розмова, може здатися незрозумілим, адже багато залежить від того, в яких стосунках ви перебуваєте зі співрозмовником і в яку технологічну епоху він виріс, пише видання CNBC. 

Співавтор книги “Етикет Емілі Пост: Ювілейне видання” Деніел Пост Сеннінг каже, що є одне емпіричне правило, яке перетинає покоління. 

“У будь-якій розмові, яка, ймовірно, буде емоційно зарядженою, ви хочете дати собі якнайкращий шанс використати всі свої емоційні інструменти”, – зауважив він.

Відео дня

За його словами, тон, гучність і мова тіла можуть допомогти змінити те, як сприймається повідомлення, адже це все не може буде передано за допомогою тексту. 

Сеннінг зауважив, що найпоширенішим прикладом розмов, які не мають бути текстовими повідомленнями, є розставання. 

“Ділитися новинами про чиюсь смерть або поганою інформацією про стан здоров’я, наприклад, про те, що комусь поставили поганий діагноз не варто через текст”, – радить експерт. 

Водночас гарні новини, такі як пропозиція руки і серця або переїзд до міста вашої мрії теж краще повідомляти телефоном або особисто. 

“Якщо ви помітили, що пишете цілий абзац, можливо, варто запитати у співрозмовника, коли краще зателефонувати”, – зазначає Сеннінг.

Він додав, що загалом тексти повинні бути інформативними. 

“Вони повинні містити інформацію про те, хто, що, коли і де. Не дзвоніть мені, щоб повідомити адресу вечірки. Просто напишіть мені її”, – підкреслив він. 

Інші поради з етикету

Раніше Сеннінг назвав найбільшу помилку, яку допускають люди під час смс-листування. Зокрема йдеться про крапки, які можуть змінювати тон тексту, тому в коротких повідомленнях краще цей знак не використовувати. 

Також інший тренер з етикету розповіла про фразу №1, завдяки якій можна правильно закінчити будь-яку розмову. За її словами, іноді складно підібрати влучні слова, аби закінчити той чи інший діалог, але це можливо. 

www.unian.ua