Судитимуть колишнього регіонала, концерн якого працював на російський ВПК

Судитимуть колишнього регіонала, концерн якого працював на російський ВПК

Відео Перед судом постане власник та топменеджмент концерну, який продовжував забезпечувати російський військо-промисловий комплекс після вторгнення Російської Федерації в Україну.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

“Працівники ДБР завершили розслідування щодо власників та топменеджменту концерну, що забезпечував продукцією російський ВПК навіть після повномасштабного вторгнення. У тому числі – організатора злочинної схеми, колишнього народного депутата, члена Партії регіонів. Обвинувальний акт направлено до суду”, – ідеться у повідомленні.

У ДБР нагадали, що викрили та заблокували цей міжнародний канал постачання комплектуючих для ВПК та об'єктів критичної інфраструктури РФ наприкінці листопада 2022 року. Тоді також бюро унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників однієї з проросійських партій, у тендерних процедурах силових відомств агресора.

Самих ділків затримали у червні 2023 року. Водночас з 24 лютого 2022 року вони встигли поставити до РФ комплектуючих щонайменше на понад 160 млн грн.

Встановлено, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства РФ високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Компресори й компресорні установки є комплектуючими частинами, що використовуються у складі бойових залізничних ракетних комплексах 15П961 “Молодець”, які перебувають на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення у Російській Федерації.

Крім того, використовуються у складі спеціальних броньованих потягів, які призначені для ведення інженерної розвідки залізничних маршрутів, розмінування, бойової охорони та супроводження військових ешелонів РФ.

Таким чином, відправлена до країни-агресора продукція використовується у військовій сфері, а саме безпосередньо у військово-промисловому комплексі РФ, в тому числі на Донецькому та Запорізькому напрямках під час ведення війни проти України.

Концерн займав друге місце у постачанні товарів для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Після повномасштабного вторгнення РФ, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли замовлення українському виробнику нібито для потреб третьої сторони.

За результатами проведеного розслідування слідчі ДБР встановили, що до складу злочинної організації входили щонайменше 11 осіб. Серед них — менеджмент промислово-інноваційної групи компаній та громадяни РФ.

Сімох підозрюваних, у тому числі й колишнього народного депутата, обвинувачують у створенні злочинної організації та пособництві державі-агресору (ст. 255, ст. 111-2 Кримінального кодексу України).

Санкція статей передбачає покарання – позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.

Щодо чотирьох фігурантів матеріали виділені в окреме провадження.

Як повідомлялось, працівники ДБР затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією російський ВПК.

www.ukrinform.ua