Знизить дефіцит електроенергії: ще один атомний блок підключили до системи після ремонту

Знизить дефіцит електроенергії: ще один атомний блок підключили до системи після ремонту

Підключення до енергосистеми енергоблоку однієї з АЕС після планового ремонту дещо знизить дефіцит електроенергії в Україні, який виник через російські атаки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики.

На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного на 10 днів раніше строку, включили в роботу енергоблок. Він додасть до енергосистеми 1000 МВт потужності. Це дещо знизить дефіцит електроенергії.

Як нагадали в Міненерго, це вже третій атомний блок, на якому виконані планові роботи для підготовки до осінньо-зимового періоду. Мета – підготувати усі блоки до стабільної та безперебійної роботи в опалювальний сезон.

Поточної доби дефіцит в енергосистемі наявний у вечірні години. Обмеження електропостачання заплановані на період з 16:00 до 24:00. Впродовж дня до 16:00 обмежень споживачів не планується. Відключення не передбачені для підприємств критичної інфраструктури.

Через ворожі удари по Нікополю Дніпропетровської області знеструмлювалися побутові споживачі.

У Харківській області російський боєприпас влучив у технологічне обладнання газорозподільної станції. При цьому був наскрізь пробитий газопровід.

У Київській області вимикалась високовольтна повітряна лінія. Розрахункове місце пошкодження розташоване на території Білорусі. Лінія включена в роботу.

У західному регіоні під час грози вимикалась високовольтна повітряна лінія. Дією автоматики вона включена в роботу.

У Житомирській області з технологічних причин вчора відключалась повітряна лінія обленерго. В результаті знеструмилась підстанція і приєднані до неї побутові споживачі.

У Тернопільській області з технологічних причин знеструмилися три підстанції обленерго та приєднані до них побутові споживачі.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 29 095 МВт*год. Експорту не передбачається, зазначили в Міненерго.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії.

www.ukrinform.ua