Багато хто хоче заощаджувати та відкладати кошти, але припускається прикрих помилок, які збивають зі шляху.
Заощаджувати якусь певну суму грошей на місяць набагато покращить ваше фінансове становище. Відкладати гроші можна навіть при маленькій зарплаті. Портал New Trader U розповів про 10 дієвих порад, як це можна зробити.
1. Розподіліть свій бюджет та дотримуйтесь плану
Основа економного життя полягає в розумінні вашого фінансового становища. Знайдіть час, щоб оцінити свої доходи та витрати, визначивши сфери, де можна зекономити. Для цього можна скористатися застосунками для складання бюджету або електронними таблицям. Це допоможе вам відстежувати свої витрати та залишатися відповідальним за свої фінансові цілі.
Відео дня
2. Зменшіть прийоми їжі за межами дому
Планування їжі заздалегідь дає змогу купувати продукти оптом, що може значно знизити ваші витрати на їжу. Скористайтеся можливістю вивчити нові рецепти та готувати прості, економні страви вдома, а не їсти в кафе чи ресторанах. Таким чином ви не тільки заощадите гроші, але й матимете контроль над якістю та корисністю їжі.
3. Зменшіть рахунки за комунальні послуги
Є кілька способів мінімізувати витрати на комунальні послуги. Впроваджуйте методи енергозбереження, вимикайте світло та інші енергоприлади, коли ви ними не користується. Зменшіть споживання води, приймаючи душ швидше, ніж зазвичай. Якщо це можливо, подумайте про інвестування в сонячні батареї або інші відновлювані джерела енергії, щоб ще більше зменшити довгострокові витрати на комунальні послуги.
4. При нагоді купуйте вживані речі
Відкрийте для себе світ секонд-хенду, відвідавши комісійні магазини. Ці заклади пропонують широкий вибір товарів за невелику ціну. Також користуйтесь платформами для онлайн шопінгу, які дають можливість знайти вигідні пропозиції зі знижками або можливістю отримувати кешбек. Крім того, подумайте про організацію обміну одягом з друзями та родиною, щоб оновити свій гардероб, не витративши ні копійки.
5. Користуйтеся громадським транспортом
Якщо у вас є автомобіль, то його обслуговування може забирати значну частину ваших коштів. Щоб зекономити частіше користуйтеся громадським транспортом або ходіть пішки, якщо потрібні вам локації розташовані неподалік. Якщо ж вам доводиться їздити за кермом, подумайте про спільне використання автомобілів з колегами чи друзями, щоб розділити витрати та насолодитися компанією під час поїздки на роботу.
6. Скасуйте непотрібні підписки
У теперішній час досить легко оформити онлайн-підписки на різні сервіси, які щомісяця автоматично будуть списувати кошти з вашої банківської картки. Перегляньте та проаналізуйте свої підписки, запитайте себе, які з них ви дійсно використовуєте та потребуєте. Скасуйте ті, які більше вам не актуальні або без яких ви можете прожити. Шукайте безкоштовні або недорогі альтернативи, наприклад, використовуйте свою місцеву бібліотеку для книг і фільмів замість того, щоб платити за послуги онлайн.
7. Замість того, щоб купувати нові речі, подумайте, чи зможете поремонтувати їх самостійно
Перш ніж поспішати купувати нову річ подумайте, чи можете ви відремонтувати те, що у вас уже є. Вивчення базових навичок ремонту, наприклад шиття чи лагодження дрібної побутової техніки, може заощадити ваші гроші в довгостроковій перспективі. Для освоєння цих навичок вам може допомогти YouTube та інші безкоштовні онлайн-навчальні посібники.
8. Скористайтеся перевагами безкоштовних розваг
Економія грошей не означає відмову від задоволення та розваг. Відкрийте для себе безліч безкоштовних подій і заходів, доступних у вашому місті, до прикладу, фестивалі, концерти чи художні виставки. Відпочивайте на природі, ходіть в походи чи влаштовуйте пікніки в парку.
9. Продайте непотрібні або невикористані речі
Якщо у вас є навички чи хобі, які інші вважають цінними, подумайте про те, щоб перетворити це на додатковий дохід. Фріланс або відкриття малого бізнесу може забезпечити додатковий потік фінансів, щоб збільшити свої заощадження або погасити борги. Крім того, пошукайте у своєму домі невикористані предмети, які можна продати.
10. Уникайте імпульсивних покупок
Навчіться розрізняти бажання та потреби. Перш ніж зробити значну покупку, дайте собі час подумати, чи справді це необхідно. Не ставайте жертвою імпульсивних покупок, використовуючи готівку замість кредитних карток, оскільки відчутна природа грошей може допомогти вам усвідомити свої витрати.
Як раніше писав УНІАН, нещодавно мільйонер дав три поради, які привели його до успіху. За його словами, ці прості правила допомогли йому розбагатіти та не думати, де взяти гроші.
Коментувати