До Судану прибула партія української пшениці

До Судану прибула партія пшениці з України, відправлена у межах ініціативи Grain from Ukraine.

Про це повідомляється на сайті Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП), передає Укрінформ.

Зазначається, що українське зерно прибуло в порт Судан і розвантажується для екстреного розподілу в охопленій війною країні. Ця продовольча допомога стане основною частиною продовольчих пайків для мільйона постраждалих від конфлікту в Судані, зазначається у пресрелізі ВПП ООН. Очікується, що доставленого зерна вистачить на місяць.

Дана поставка здійснена в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським. Вона стала можливою завдяки Міністерству закордонних справ Німеччини, яке покрило всі операційні витрати в розмірі 15 мільйонів євро. Сюди входять витрати на транспортування пшениці з України до Судану, а також організацію розподілу всередині країни серед людей, які цього потребують.

«Ця допомога надійшла в критичний момент кризи голоду в Судані», – зазначили у ВПП ООН та зауважили, що бойові дії в країні поширюються, а продовольства стає дедалі менше, особливо з урахуванням прогнозу неврожайного сезону.

Як зазначається, 7 600 тонн пшеничного борошна будуть надані сім'ям Судану, багато з яких покинули свої домівки через бойові дії і щодня стикаються з проблемою задоволення своїх нагальних потреб.

«Ця пожертва дозволить ВПП ООН підтримати людей, чиє життя повністю перевернулося через війну. Ми глибоко вдячні Україні та Німеччині за підтримку суданського народу в найскладніший для нього час», – сказав представник організації у Судані Едді Роу.

ВПП ООН попереджає про загрозу голоду і гуманітарної катастрофи, що насувається, якщо цивільне населення не отримає продовольчої допомоги. Наразі майже 18 мільйонів людей в Судані стикаються з гострою нестачею продовольства, з них майже 5 мільйонів перебувають у стані надзвичайного голоду. З початку конфлікту у квітні минулого року ВПП вже надала близько 7 мільйонам людей екстрену продовольчу допомогу, проте потреби продовжують зростати.

Як повідомляв Укрінформ, криваве протистояння у Судані між Силами швидкого реагування та регулярною армією триває з 15 квітня 2023 року.

Незалежні спостерігачі ООН зазначили, що за попередніми оцінками, від початку війни були у Судані вбиті близько 12 тисяч осіб. Війна призвела до того, що майже половина з 49-мільйонного населення Судану потребує допомоги, а 7,7 мільйона осіб залишили свої домівки.

Програму Grain from Ukraine ініціював Президент України Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві із Всесвітньою продовольчою програмою під егідою Організації Об’єднаних Націй.

Фото: WFP/Abubaker Garelnabei

www.ukrinform.ua

Exit mobile version