Україна цієї зими залучала рекордний обсяг аварійної допомоги для енергосистеми – Кудрицький

Попри проходження опалювального сезону 2023/2024 без застосування графіків відключень питання достатності генерації в енергосистемі зберігається.

Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький на зустрічі "Підсумки опалювального сезону 2023-2024: економіка під обстрілом", організованій Центром економічного відновлення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є два системних ризики, окрім воєнних ризиків. Перший стосується достатності генерації в системі. Попри те, що у цьому опалювальному сезоні споживач не відчув проблем із відключеннями, час від часу дефіцит генерації давався взнаки", – наголосив Кудрицький.

За його словами, Україна цієї зими залучала рекордний обсяг аварійної допомоги. Кудрицький також зазначив, що дефіцит виникає не лише взимку; його загроза зберігається і в період високих температур влітку, коли проходять планові ремонти на електростанціях.

"Надзвичайно важливо, щоб ми продовжували відновлювати ті енергоблоки, які були пошкоджені минулого року. А також нам потрібно системно думати над будівництвом нової генерації", – сказав Кудрицький.

Він вважає стратегічною задачею для енергосектору будівництво розподіленої генерації.

Як повідомлялося, 22 лютого росіяни вкотре обстріляли прифронтову ТЕС. Були травмовані працівники електростанції, пошкоджене обладнання.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version