Фото Антимонопольний комітет України розпочинає другий етап реформи законодавства із захисту конкуренції, яка передбачена зобовʼязаннями України за Угодою про асоціацію з ЄС.
Про це під час обговорення напрацювань у межах другого етапу реформування повідомив голова АМКУ Павло Кириленко, передає кореспондент Укрінформу.
«Завершенням першого етапу можна вважати прийняття Закону 3295-ІХ, який був проголосований Верховною Радою і підписаний Президентом України у вересні 2023 року. Після цього у доволі швидкому темпі були виконані всі зобов'язання Антимонопольного комітету щодо прийняття 7 нормативних правових актів, які в подальшому сприятимуть імплементації європейських норм конкурентного права. Сьогодні ми представляємо низку напрацювань у межах другого етапу реформування конкурентного законодавства», – сказав Кириленко.
Другий етап реформи із захисту економічної конкуренції передбачає імплементацію вимог Директиви 1/2019 і запровадження змін до законодавства щодо матеріального права, зокрема, у сфері антиконкурентних узгоджених дій, зловживання монопольним становищем, зловживання більш вигідною переговорною позицією. А також ключові зміни у застосуванні норм процесуального права.
«Це буде стосуватися й антиконкурентних узгоджень, і зловживань монопольним становищем. Також разом із судовою гілкою та депутатами ми доопрацювали для подальшої практичної імплементації і впровадження норми щодо здійснення судового контролю за дотриманням ухвал на проведення перевірок», – додав Кириленко.
На його переконання, розширення та поглиблення повноважень АМКУ не вплине на кількість перевірок та, відповідно, розглянутих справ і припинених порушень.
Презентація напрацювань АМКУ у рамках другого етапу реформування законодавства із захисту конкуренції / Фото: Олександ Клименко
«Я розумію занепокоєння суб'єктів господарювання щодо кількості перевірок, які будуть проводитися. Але я чітко зазначу: розширені повноваження точно не означатимуть зловживання з боку конкурентного відомства відносно суб'єктів господарювання. І проведення перевірок, їх необхідність, будуть чітко аргументовані», – запевнив голова антимонопольного відомства.
Як повідомлялося, Верховна Рада України 9 серпня 2023 року ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України» (№5431), який дав старт реформі конкурентного законодавства.
Коментувати