Фото Поліцейські ліквідували організовану групу, яка на території Просянського родовища в Дніпропетровській області видобула без спеціального дозволу корисних копалин на понад 400 млн грн та експортувала їх до Євросоюзу.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Встановлено, що фігуранти самовільно зайняли земельні ділянки на території Просянського родовища в Дніпропетровській області і видобули без спеціального дозволу більше 100 тис. тонн каоліну, який згідно з постановою Кабінету Міністрів України належить до корисних копалин загальнодержавного значення.
Спеціальний дозвіл підприємства фігурантів на видобуток корисних копалин було призупинено згідно з наказом Держгеонадр ще у 2016 році, а у 2017 його строк закінчився. Незважаючи на це вони продовжили видобувати корисні копалини і експортувати їх до Євросоюзу. Таким чином, згідно з висновками Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, фігуранти завдали державі збитків на 403 млн грн.
Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань встановили всіх чотирьох учасників: організатора, двох виконавців та посібника, який надавав поради та вказівки учасникам організованої злочинної групи.
У липні поточного року поліцейські провели чотири санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів у місті Дніпро, під час яких вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та документи, що містять докази вчинених злочинів.
Слідчі Нацполіції повідомили їм про підозру за організацію та здійснення незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого службовою особою з використанням службового становища та організованою групою, що спричинило державі тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України).
Учасникам організованої групи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
Як повідомляв Укрінформ, Бюро економічної безпеки у Полтавській області скерувало до суду справу стосовно ухилення від сплати податків за видобування залізної руди.
Фото: dsr.npu.gov.ua
Коментувати