Питання пошуку 120 млрд грн для забезпечення сектору оборони є безапеляційною необхідністю. Але Міністерство фінансів готове шукати компроміс з бізнесом в питанні забезпечення цих надходжень податковими заходами.
На цьому наголосив у Фейсбуці міністр фінансів України Сергій Марченко за підсумками зустрічі з Радою з питань підтримки підприємництва, у якій також взяли участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
Марченко зауважив, що сьогодні перед державою стоїть пріоритетне завдання – знайти оптимальний варіант, який дозволить профінансувати додаткову потребу на сектор безпеки та оборони у 2024 році. Та забезпечити необхідні для Сил оборони ресурси на 2025 рік.
Запропонований Мінфіном законопроєкт передбачає фінансування 500 млрд гривень у 2024 році на сектор безпеки та оборони. З них 120 млрд грн пропонується профінансувати за рахунок податкових заходів, все інше – за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету, у тому числі за рахунок детінізації.
«Сьогодні цей крок є вимушеним. Всі інші джерела для збільшення фінансування Сил оборони вже вичерпано. Ми проводимо обговорення пропозицій всіх зацікавлених сторін і готові шукати компроміс в питанні конструкції податкових заходів. Ключове зараз – питання часу. Рішення має бути ухвалено до вересня», – написав міністр.
Він додав, що ця зустріч стала початком діалогу з представниками Ради з питань підтримки підприємництва, далі спільна робота з пошуку найбільш ефективного рішення триватиме у профільному парламентському комітеті. І бізнес та експерти будуть долучені до цього.
Як повідомлялося, у Верховній Раді було зареєстровано урядові законопроєкти №11416 та №11417, якими вносять зміни до держбюджету та Податкового кодексу в частині підвищення податків, що має збільшити надходження до бюджету на 125 млрд грн цього року та на 341,9 млрд грн – у 2025 році.
Також повідомлялося, що Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не має сумнівів, що підвищення податків відбудеться, проте парламент може не схвалити урядової законодавчої ініціативи.
Фото: Сергій Марченко/Фейсбук
Коментувати