Названо 5 речей, які звичайний пенсіонер не зможе собі дозволити в найближчі 5 років

Названо 5 речей, які звичайний пенсіонер не зможе собі дозволити в найближчі 5 років

Розуміючи потенційні проблеми, люди можуть зробити кроки, щоб забезпечити свою пенсію / фото ua.depositphotos.com

Вихід на пенсію часто уявляють собі як час відпочинку та насолоди, вільний від щоденної роботи. Однак фінансовий ландшафт для пенсіонерів швидко змінюється, створюючи нові проблеми, з якими багатьом важко впоратися.

Видання New trader u пише, що, згідно з прогнозами, у найближчі п’ять років середній клас пенсіонерів не зможе собі дозволити кілька найважливіших витрат.

Витрати на житло

Пенсіонери з фіксованим доходом можуть зіткнутися з труднощами в утриманні своєї нерухомості.

Відео дня

Орендарі також не застраховані від зростання витрат. У багатьох районах світу ціни на оренду житла випереджають інфляцію, що створює додаткове навантаження на бюджети пенсіонерів.

Витрати на охорону здоров’я

Витрати на медицину вже давно турбують пенсіонерів, але прогнозоване зростання в найближчі п’ять років викликає особливу тривогу. Витрати з особистих коштів і рецептурні препарати посилюють загальний тягар, який може бути ще важчим для людей із хронічними захворюваннями.

Щоб впоратися з цими зростаючими витратами, пенсіонерам слід зосередитися на профілактиці захворювань і підтримці здорового способу життя.

Витрати на транспорт

Багато хто вважає, що транспортні витрати значно знижуються при виході на пенсію через відмову від щоденних поїздок на роботу, але насправді все зовсім інакше. Навіть без поїздок на роботу пенсіонерам, як і раніше, необхідний надійний транспорт для відвідування лікаря, громадських заходів і сімейних зустрічей.

Витрати, пов’язані з володінням транспортним засобом, продовжують зростати, включно з цінами на нові та вживані авто, витратами на технічне обслуговування і паливо. Для деяких пенсіонерів утримання особистого автомобіля може стати непосильним завданням з фінансової точки зору.

Залежно від місця розташування і способу життя більш економічно вигідним можуть виявитися громадський транспорт або служби спільних поїздок.

Скорочення перспектив подорожей і відпочинку

Багато хто чекає виходу на пенсію як часу для подорожей і хобі. Однак у міру того, як інфляція впливає на різні галузі, включно з готельним бізнесом та індустрією розваг, ці витрати можуть стати менш доступними для середнього пенсіонера. Зростаючі ціни на авіаквитки, проживання та розваги можуть швидко з’їсти скромні доходи.

Навіть місцеві розваги, такі як обіди, відвідування культурних заходів або хобі, можуть стати дорожчими. Такий фінансовий тиск може призвести до складного вибору між підтриманням бажаного способу життя і задоволенням основних потреб.

Щоб вирішити цю проблему, пенсіонерам, можливо, доведеться творчо підійти до організації свого дозвілля. Подорожі в міжсезоння, вивчення місцевих туристичних можливостей або використання групових знижок можуть допомогти розтягнути бюджет на розваги. Недорогі хобі або волонтерство можуть забезпечити самореалізацію і соціальну взаємодію без шкоди для фінансів.

Проблема витрат на довгостроковий догляд

За прогнозами, витрати на будинки для літніх людей або будинки-інтернати зростатимуть швидше за загальну інфляцію. Що робить ці витрати особливо складними, так це їхня непередбачуваність. Хоча довгостроковий догляд знадобиться не всім, ті, кому він знадобиться, можуть зіткнутися з витратами, які швидко виснажать пенсійні заощадження.

Деякі пенсіонери можуть вивчити варіанти “старіння на місці”, вносячи зміни в будинок з урахуванням фізичних потреб і потенційно скорочуючи тривалість необхідного зовнішнього догляду.

Раніше УНІАН назвав 10 найкращих місць, де можна жити на пенсію менш ніж за $3 000 на місяць.

www.unian.ua