Чому коти не люблять зачинені двері: відповідь експертів може здивувати

Чому коти не люблять зачинені двері: відповідь експертів може здивувати

Однак поведінка котів може свідчити про їхню природу та бажання / фото pixabay.com

Коли перед котом зачиняються двері, то можна помітити, що він стає сильно роздратованим. Через це коти можуть почати дряпати двері або навіть атакувати їх, нявкаючи. Експерти розповіли, чому коти ненавидять зачинені двері та з чим це пов’язано, пише Live Science. 

За словами фахівців, в таких випадках значну роль відіграє як еволюція, так і самі господарі домашніх улюбленців. Сертифікований ветеринарний біхевіорист Карен Суеда каже, що частково це пов’язано з тим, що коти є допитливими та бояться щось пропустити. 

“Це трохи FOMO (Синдром втрачених можливостей – УНІАН). FOMO на кшталт: “Я не знаю, що на іншій стороні, і я хочу піти подивитися і з’ясувати це”, – пояснила Суеда. 

Відео дня

Зазначається, що коти від природи є допитливими істотами, тому їм подобається стежити за всім, що відбувається на їхній території, до якої вони належать. Завдяки такому контролю вони виживали в дикій природі, проте це може призвести до того, що коти, до прикладу, можуть напасти на двері, що для людей є дивним. 

“Коти люблять контролювати доступ до простору, життєво важливих базових потреб і території. Це не робить їх злими. Це не робить їх чимось іншим, окрім того, що вони є одночасно хижаками і жертвами, які повинні полювати, щоб вижити, але також повинні відчувати себе в безпеці у своєму середовищі”, – підкреслює консультант з поведінки котів Інгрід Джонсон.

Також відомо, що коти люблять увагу з боку господарів, проте зачинені двері їх цього позбавляють. Зокрема дослідження 2017 року показало, що більшість котів надають перевагу проводити час з людиною, а не займатися іншими речами, серед яких їжа та іграшки. 

Крім того, за словами Джонсон, коти не розуміють, що зачинені двері – це тимчасово.

“Вони просто знають, що місце, до якого вони раніше мали доступ – де вони почуваються в безпеці, де їм подобається спати, дрімати, їсти тощо – тепер раптово забрали. Коли ми контролюємо речі для наших котів, ми створюємо стрес”, – зауважила вона.

Для того, аби зменшити тривожність своїх улюбленців, господарі котів мають підтримувати постійний порядок там, де вони мають доступ, радить Джонсон. До прикладу, якщо ви не хочете, аби кіт заходив на кухню, не закривайте доступ до неї лише тоді, коли вам це потрібно, краще зробити вхід недоступним постійно. 

Інші цікавинки про котів

Як повідомляв УНІАН, дослідники з’ясували, що поведінка котів може свідчити про справжню особистість їхніх господарів. Під час дослідження спершу оцінювали здоров’я, добробут та спосіб життя котів, а вже потім визначали зв’язок між їхньою поведінкою, демографічними особливостями господарів та їхніми якостями.

Також стало відомо, що ожиріння у котів може допомогти людям схуднути. За словами вчених, коти є гарною моделлю для вивчення ожиріння у людей, за допомогою яких можна стати здоровішими. 

www.unian.ua