Як часто можна їсти бекон та чи корисний він для здоров’я: дієтологи розкрили правду

Як часто можна їсти бекон та чи корисний він для здоров'я: дієтологи розкрили правду

За словами дієтологів, норма споживання бекону залежить від конкретної людини / фото ua.depositphotos.com

Бекон може стати гарним доповненням до вашого сніданку, адже він є дуже смачним та апетитним. Раніше цей продукт вважався одним з найгірших, які тільки можна було їсти під час дієт з низьким вмістом жиру. Проте наразі, коли жири знову набирають популярності, виникає питання, наскільки бекон шкідливий або корисний для людини? Відповідь на це дало видання huffpost у своєму матеріалі. 

Чи варто взагалі їсти бекон?

За словами дієтологів, їсти бекон цілком нормально, проте ви повинні думати про нього як про ласощі, а не як основний продукт харчування. 

“Є продукти, які я відношу до категорії “іноді”. Я вважаю, що ці продукти не повинні бути частиною регулярного щоденного раціону, а вживатися з нагоди. Бекон потрапляє в цю категорію, оскільки він містить дуже багато жиру”, – пояснює дієтолог Нікі Остроуер.

Відео дня

Поживні властивості бекону

У виданні зазначають, що два шматочки бекону містять 70 калорій та 2 грами насичених жирів (це 10% від рекомендованої добової норми споживання жирів), 30 мг холестерину (10% від рекомендованої добової норми споживання холестерину) і 360 мг натрію (15% від рекомендованої добової норми споживання натрію).

Зареєстрований дієтолог Мег Хагер каже, що норма споживання бекону залежить від конкретної людини. 

“Для молодої людини без проблем зі здоров’ям може бути достатньо двох скибочок на тиждень, тоді як для когось іншого – дві скибочки на місяць можуть бути більш доречними”, – радить фахівець.

Який бекон варто їсти та як його приготувати

За словами Остроуер, не всі види бекону однаково корисні. Якщо ви плануєте їсти бекон, то вам варто намагатися купувати його без нітратів від свиней, які вирощені на пасовищах, порівняно з беконом, який вирощений на фабриці. 

“Раціон свиней, вирощених на фермах, як правило, базується на соєвому шроті та кукурудзі, що робить корм надзвичайно багатим на поліненасичені жирні кислоти Омега 6. Свині, які випасаються на пасовищах, отримують раціон, що складається з більшої кількості зеленої трави, листя та горіхів. Цей тип харчування забезпечує більше поліненасичених жирних кислот омега-3, або “здорових” жирів””, – наголошує дієтолог. 

Експерт каже, що найздоровішим способом приготування бекону є його обсмаження. 

“Покладіть смужки бекону на деко і запікайте при температурі 400 градусів протягом 15-20 хвилин до повної готовності”, – рекомендує дієтолог. 

Водночас інший фахівець Стейсі Люн радить приготувати бекон на сковороді без олії. 

“Оскільки бекон має високий вміст жиру, він може приготуватися сам по собі. Якщо покласти шматочки безпосередньо на розігріту сковороду або на деко в духовці без використання додаткової олії, бекон вийде менш жирним”, – зауважила дієтолог. 

Інші поради дієтологів

Раніше дієтологи назвали 4 найкорисніші білки для організму людини. Зокрема йдеться про грецький йогурт, яйця, дику рибу та ізолят сироваткового протеїну. 

Водночас дієтологи поділилися 4 напоями, які призводять до збільшення ваги. Серед них є газована вода, фруктовий сік, комерційні смузі та висококалорійні кавові напої.

www.unian.ua