За словами експертів, люди, які носять шкарпетки, сплять глибше і довше.
Лягаючи в ліжко, перше, що більшість людей роблять, це знімають шкарпетки. Проте такий ритуал перед сном може перешкоджати тому, як швидко ви засинаєте, та погіршувати якість сну, пише tom’s guide.
Попри те, що є багато інших речей, які допоможуть вам заснути, носіння шкарпеток є несподіваним методом для кращого сну, що було доведено. Експерти зі сну пояснили, як саме і чому працює цей метод.
Чи допомагають шкарпетки швидше заснути?
За словами експертів, носіння шкарпеток і справді допомагає людям швидше заснути, проте не тому, що вони зігрівають. Насправді все відбувається навпаки. Коли люди хочуть спати, то температура нашого тіла повільно знижується, що є сигналом для нашого організму, що ми готові заснути.
Відео дня
Коли люди носять шкарпетки, то відбувається процес, який називають дистальною вазодилатацією. Це означає, що кров приливає до рук та ніг. Замість того, аби зігріти ноги та, відповідно, підвищити загальну температуру тіла, як ми могли б очікувати, це фактично навпаки знижує температуру тіла.
“Зігрівання ніг посилає сигнал мозку знизити температуру тіла – сигнал про те, що настав час відпочити. Це допомагає вам заснути. Таким чином, цей сигнал допомагає вам швидше заснути”, – підкреслила доктор, член Американської академії медицини сну та Американської академії стоматологічної медицини сну Челсі Перрі.
Також є докази того, що люди, які носять шкарпетки, сплять глибше і довше. За словами Перрі, шкарпетки “допомагають вам спати глибше, підтримуючи стабільну температуру тіла протягом ночі”.
“Стабільне, тепле середовище для ваших ніг може зменшити порушення, роблячи ваш сон більш безперервним. Чим менше у вас порушень, тим краща якість вашого сну. Без цих порушень ви, швидше за все, відчуватимете глибші цикли сну”, – пояснює експерт.
Інші рекомендації для кращого сну
Раніше УНІАН розповів, що з’їсти на ніч, щоб швидко заснути і не вставати до самого ранку. До прикладу, це можуть бути горіхи (волоські або мигдаль), адже в них міститься магній. Якщо в організмі його не вистачає, сон буде неспокійним – людина прокидається від будь-якого звуку.
Також стало відомо, як людям за 50 подолати безсоння. За словами експертів, поступове погіршення якості нічного сну спричинене роками стресу і нездоровими звичками.
Коментувати