Польські фермери тимчасово розблокували пункт пропуску «Краківець»

Польські фермери тимчасово розблокували пункт пропуску "Краківець" – орієнтовно до 13 березня.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

"Польські фермери продовжують блокувати рух на кордоні. Станом на ранок неділі вони блокують рух на 5 напрямках. До цього, як відомо, було 6 напрямків, а в ніч з 8 на 9 березня вони припинили свої дії на напрямку "Краківець". Це тимчасово, бо вони зазначили, що свої дії поновлять орієнтовно 13 березня", – розповів Демченко.

Водночас речник ДПСУ зауважив, що хоча пункт пропуску "Краківець" розблокований і рух там відбувається інтенсивно, але черга з вантажівок на території Польщі в бік перетину кордону в напрямку України там залишається. І це десь близько 600 вантажних транспортних засобів.

На інших 5 напрямках, за його словами, в чергах зараз залишаються 1700 вантажівок.

Демченко також зазначив, що по двох напрямках проїзд вантажівок повністю заблокований в бік Польщі. Це "Ягодин" та "Шегині. В бік України за минулу добу через пункт пропуску "Ягодин" в бік України проїхали близько 50 вантажівок і близько 35 – через пункт "Шегирні".

Речник ДПСУ зауважив, що українські водії шукають альтернативні шляхи перетину кордону, тому в останні дні збільшились черги на кордоні з іншими країнами-сусідами України. За його інформацією, найбільше транспортних засобів на пункті пропуску "Тиса" з території Угорщини -1400.

Що стосується гуманітарних та інших важливих вантажів, то, за словами Демченка, вони до України прибувають.

Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

За цей час сталося п'ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version