Українські аграрії вперше застосують інноваційне рішення для протидії посухам

Аграрії Херсонщини та Миколаївщини вперше в Україні застосують інноваційне рішення для збереження вологи у ґрунті та органічного живлення рослин.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України, передає Укрінформ.

Загалом 125 аграріїв Херсонщини та Миколаївщини, які найбільше постраждали через підрив Каховської ГЕС, отримають безкоштовно 5120 кг сорбенту.

«Інновація полягає у застосуванні сорбенту – органічного гідрогелевого продукту, що дозволяє зберегти вологу у ґрунті, а після використання розпадається на поживні речовини для удобрення. Це рішення нове для українських аграріїв, але добре відоме в Японії, Індії, та посушливих регіонах країн ЄС та США», – йдеться у повідомленні.

Фото: Мінагрополітики

За інформацією пресслужби, сорбент (EF Polymer) – екологічно чистий продукт, виготовлений з органічних відходів, таких як шкірки фруктів. Він скоротить використання води на 40%, завдяки гідрогелевій консистенції.

Окрім того, продукт 100% біологічно розкладається та перетворюється на добрива, допомагаючи заощадити ще й до 20% на удобренні.

«Працює він таким чином: поглинає воду в 50 -100 разів більше своєї ваги, далі – зберігає вологість у ґрунті на 15 днів більше звичайного часу та повільно її віддає рослині. Таким чином культури відчувають менше стресу від зневоднення. Водночас сорбент запобігає ерозії ґрунту. Через 180 днів продукт починає розкладатися і працює як органічне добриво. Для того, щоб сорбент почав працювати, достатньо хоча б одного поливу чи опадів», – пояснюють у профільному відомстві.

Як повідомлялось, наразі близько 58% українських земель зазнають деградації, а 20% – забруднення. Серед причин – зміна клімату та війна. За прогнозами ООН, до 2050 року посуха може вразити понад три чверті населення світу. А кількість і тривалість посух з 2000 року зросла на 29% у порівнянні з двома попередніми десятиліттями.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version