За рахунок розбудови розподіленої генерації різних видів міста могли би на випадок блекаутів виділяти власні мікромережі.
Таку думку висловив голова міський голова Славутича Юрій Фомічев на дискусії, організованій Energy Club, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми зберегли у комунальній власності силові мережі. Обленерго використовує їх за договором спільного використання. Але в режимі блекауту ми їх можемо виділити у мікромережу всередині міста. Цей досвід міг би бути цікавим для інших міст України", – розповів Фомічев.
Він також зазначив, що у випадку водоканалів встановлення генераторів для резервного живлення не зможе забезпечити постійну роботу інфраструктури. Однак можна постачати електрику для водоканалу від когенераційних установок при теплокомуненерго.
За словами Фомічева, коли у 2022 році Славутич 6 діб поспіль був без зовнішнього електропостачання, наявність когенераційної установки та можливість виділити мікромережу у місті дозволили працювати критичній інфраструктурі.
Крім того, мер Славутича звернув увагу на можливість використання дахів шкіл; на них можна встановлювати сонячні панелі для потреб міст.
"Створюючи такі елементи розподіленої генерації, ми перетворюємо міста на мікромережі", – сказав Фомічев.
Як повідомлялося, енергетики забезпечили своєчасне виконання плану підготовки до опалювального сезону, зокрема, у відновленні критичної інфраструктури.
В Україні розпочалося підключення до теплопостачання об'єктів соціальної сфери.
Фото: Facebook/Юрій Фомічев
Коментувати