Чи може пиво насправді зіпсуватися та коли його вже не варто пити: поради експертів

Чи може пиво насправді зіпсуватися та коли його вже не варто пити: поради експертів

Зокрема експерти радять зберігати пиво у холодильнику, аби воно якомога довше не псувалось / фото ua.depositphotos.com

Пиво є одним із найпопулярніших алкогольних напоїв. Цей напій стає доповненням до будь-якої вечірки або заходу, а особливо, якщо вони проводяться на свіжому повітрі. Водночас доцент університету Джонсона та Уельсу Робін Стайб розповіла для Southern Living, що через те, що пиво є ферментованим продуктом, його “псування” не є справжньою проблемою.

“Хоча технічно пиво не псується, оскільки патогенні мікроорганізми не можуть в ньому вижити, напій може втратити багато якостей, які роблять пиво чудовим. Вживання простроченого пива не зробить вас хворим, але це може бути дуже розчаровуючим досвідом”, – зауважила вона.

Водночас зареєстрований дієтолог Міранда Бейкер додала, що краще не пити пиво після дати, яка вказана на упаковці, адже є ризик утворення мікроорганізмів, які псують його. 

Відео дня

За словами експертів, якщо зберігати пиво закритим у холодильнику, то деякі сорти можуть стояти близько двох років після закінчення терміну придатності. Проте якщо його не ставити у холодильник, то воно може зберігатися приблизно від чотирьох до шести місяців. 

“Зазвичай пиво можна пити протягом цього часу, але воно, швидше за все, буде не таким смачним. Будь-яке пиво має невелику кількість кисню в пляшці (або) бляшанці, тому з віком він окислюється, змінюючи смак і тіло пива”, – пояснила Бейкер.

Водночас Стайб зазначила, що деякі сорти пива, як і вино, стають кращими з віком, тому їх можна витримувати у погребі для розвитку смаку. Прикладами такого пива можуть бути ті, які виготовлені з темних сортів солоду. 

Як зрозуміти, що пиво зіпсувалося?

Стайб зазначила, що залежно від типу пива, є кілька ознак того, що воно вже не найкращого смаку, а саме: 

  • відсутність звуку “пшш”, коли ви відкриваєте банку або пляшку;
  • відсутність піни при наливанні;
  • неприємний запах, якщо сорт пива зазвичай не має такого запаху.
  • “Корона та інші подібні сорти пива відомі своїм різким запахом”, – підкреслила Стайб.

    Також про несвіжість пива свідчить надмірний осад та смак.

    “Погане пиво може бути прісним, несвіжим, надмірно солодким, з гірчинкою (за вищезгаданими винятками), дивно маслянистим, надмірно кислим або просто неприємним на смак. Аромат хмелю також може зменшитися у старому пиві. Більшість любителів пива зрозуміють, якщо з їхнім улюбленим напоєм щось не так”, – додала експертка. 

    Де найкраще зберігати пиво?

    Стайб радить зберігати пиво у холодильнику. 

    “Темне та холодне середовище подовжує термін зберігання пива. Просто переконайтеся, що пиво не замерзає”, – зазначила вона. 

    Також пиво можна зберігати при кімнатній температурі, проте експертка попередила, що це “різко скорочує термін придатності”:

    “Однак, для коротких проміжків часу кімнатна температура цілком підходить”.

    Інші цікавинки про пиво

    Раніше стало відомо, де можна купити найдешевше пиво на планеті. Як виявилось, його можна придбати у В’єтнамі. За словами чоловіка, який спробував напій, на смак пиво “досить пристойне”.

    Також експерти розповіли, яка норма пива на день безпечна та коли після нього можна сідати за кермо. За словами лікарів, умовно прийнятна для споживання за раз доза це: не більше 250 мл пива – для жінок, не більше 500 мл – для чоловіків.

    www.unian.ua