Причина смерті досі невідома: в Індії загинуло майже ціле стадо слонів

Причина смерті досі невідома: в Індії загинуло майже ціле стадо слонів

Слони могли їсти місцеве зерно кодо, яке є для них шкідливим / фото pixabay

У тигровому заповіднику центральної Індії померло десять з 13 слонів впродовж трьох днів. Зокрема охоронець парку помітив кількох слонів, які мали поганий вигляд та повідомив про це керівництво, яке викликало ветеринарів, пише The Independent. 

У вівторок фахівці констатували смерть чотирьох слонів, решті стада вони надали медичну допомогу, проте після цього ще четверо померли в середу, а ще одна пара в четвер. 

Місцева влада повідомила, що чекає на результати розтину, аби зрозуміти причину масової загибелі слонів. Інші троє слонів, які залишилися живими, перебувають під наглядом фахівців. 

Відео дня

“Проводиться розслідування, чи було це отруєнням. Є деякі ознаки, але ми зможемо сказати напевно лише тоді, коли надійде звіт про розтин”, – сказав анонімно чиновник в інтерв’ю Indian Express.

Водночас заступник директора тигрового заповідника Бандхавгарх П.К. Верма розповів про місцеву культуру, зерно “кодо”, яке інколи може бути небезпечним для слонів. 

“Поки ми вивчаємо різні версії, існує ймовірність того, що кодо, яке може бути токсичним для слонів, могло стати причиною смерті”, – зауважив він.

Своєю чергою команда ветеринарів проводила окреме розслідування.

“Зараз працює велика команда лікарів, які займаються цією справою. В основному ми лікуємо їх від токсичної інфекції. Ліки вводяться внутрішньовенно. Кілька мешканців села були допитані щодо використання пестицидів на посівах проса кодо. Селяни стверджують, що цей акт не був навмисним. Розслідування триває. Експерти повідомили нам, що в минулому були випадки, коли слони вмирали через поїдання проса кодо, але були й випадки успішного лікування”, – підкреслив чиновник з охорони дикої природи для газети Express.

Інші новини про тварин

Як писав УНІАН, у Танзанії почали використовувати амбійських хом’якових щурів для боротьби з контрабандою. Зокрема тварини повинні винюхувати контрабанду серед ящиків та коробок.

Також експерти розповіли, чи розуміють коти, коли ви з ними говорите. Дослідження показало, що кішки потенційно змінюють свою поведінку, коли чують голос господаря, звернений до них.

www.unian.ua