Ексклюзив Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримає будь-яке рішення України щодо транзиту російського газу її територією.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергоспівтовариства Артур Лорковський.
"Це суверенне рішення Уряду України, і секретаріат підтримає будь-яке рішення, яке Україна прийме з цього приводу", – повідомив Лорковський свою позицію щодо наміру України не продовжувати контракт на транзит газу з "Газпромом".
За його словами, у випадку сценарію припинення транзиту Україна залишиться важливим власником газових сховищ у Європі. "Метою Енергетичного співтовариства завжди було забезпечити використання газосховищ в Україні європейськими трейдерами. Саме тому протягом останніх двох років ми працювали над тим, щоб зменшити ризики для західних трейдерів, пов'язані зі зберіганням газу в Україні", – прокоментував директор секретаріату Енергоспівтовариства перспективи використання української ГТС.
Він вказав на те, що секретаріатом у співпраці з оператором ГТС вже підготовлено продукти для газових трейдерів.
"Деякі з механізмів зниження ризиків передбачають ефективну комунікацію, і я хотів би відзначити чудову роботу, виконану власником підземних сховищ в Україні. Вони надали важливу інформацію про стабільність і стійкість системи під час війни та в умовах військових атак. Крім того, у співпраці з оператором газотранспортної системи вони підготували продукти для трейдерів, які зараз пропонуються на ринку. Регуляторна комісія, НКРЕКП, також займаються затвердженням відповідних тарифів на ці операції", – повідомив Лорковський.
За його словами, "усі ці фактори сприяють привабливості системи зберігання газу для клієнтів з Європейського Союзу". "Нашою метою є співпрацювати з українськими компаніями, які беруть участь у цьому процесі – оператором газосховищ та оператором газотранспортної системи, а також з регуляторним органом, – щоб підготувати найкращі та найбільш економічно конкурентоспроможні продукти для газових трейдерів у ЄС", – додав директор секретаріату Енергоспівтовариства.
Він також вказав на те, що українські газосховища є "відносно стійкими до військових атак".
"Ми вже були свідками спроб атакувати газосховища в Україні. Саме тому секретаріат разом з іншими партнерами займався вивченням стійкості системи – зокрема, її технічної стійкості – за різних сценаріїв. Це дослідження продемонструвало, що газосховища є відносно стійкими до військових атак", – заявив Лорковський.
Більш детально читайте в інтерв'ю за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, 7 жовтня Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не буде продовжувати угоду про транзит газу з Росією.
Коментувати