Як рукою зніме: 7 ефективних способів швидко позбутися стресу

Як рукою зніме: 7 ефективних способів швидко позбутися стресу

Психологиня зазначила, що жодна стратегія зняття стресу не підійде кожній людині / фото – Pexels

У наш час люди часто стикаються зі стресом, який призводить до появи тривожності та погіршення психічного здоров’я. Проте існують науково обґрунтовані способи впоратися з ним, пише EatingWell.

За даними дослідження Американської психологічної асоціації Stress in America 2020, психічне здоров’я майже кожної п’ятої дорослої людини у 2020 році стало гіршим, ніж у 2019 році. За словами психологів, здебільшого це пов’язано зі збільшеним стресом, тривогою і загальною невпевненістю в майбутньому.

Доктор філософії, ліцензований психолог і власниця Baltimore Therapy Group Гізер З. Лайонс розповіла, що допомагає їй швидко позбутися стресу.

Відео дня

1. Глибоке дихання

Лайонс радить робити глибоке, діафрагмальне дихання, яке дає змогу не лише швидко позбутися стресу, а й сконцентруватися. Одне з досліджень у журналі Cognition and Emotion підтверджує ефективність цієї вправи.

Діафрагмальне дихання виконується досить просто – для цього потрібно повільно та глибоко вдихати через ніс протягом 5 секунд. Потім необхідно задіяти м’язи у верхній частині живота та повільно видихнути.

2. Прогресивна м’язова релаксація

Психолог також рекомендує спробувати прогресивну м’язову релаксацію. Це спосіб зняття стресу, за якого шляхом свідомого напруження певних груп м’язів досягається стан глибокої релаксації всього тіла.

“Коли ми перебуваємо в стані стресу, наше тіло реагує фізично, почасти, напругою м’язів. М’язова релаксація несумісна з відчуттям стресу, тому, коли ви займаєтеся м’язовою релаксацією, ви, ймовірно, відчуєте себе більш розслабленим після цього”, – пояснила Лайонс.

3. йога

Психологиня зазначила, що їй подобається займатися повільною йогою (інь-йога). Для виконання цієї практики потрібно утримувати певні пози, напружуючи м’язи та розслабляючи їх, водночас дихаючи повільно, але глибоко. Лайонс наголосила, що всього за 10 хвилин можна легко розслабитися та зняти стрес.

4. Прибирання

Не найбанальніший спосіб зняти стрес, але він може бути досить ефективним. В одному з досліджень у журналі Mindfulness сказано, що зовнішній порядок у будинку може забезпечити людині внутрішній спокій. Експерти рекомендують спробувати помити посуд або почати складати білизну, щоб зняти напругу.

5. Приємні запахи

Найчастіше напруга і занепокоєння проявляються в тому, як себе почуває тіло. Проте інші почуття людини можуть допомогти повернути стрес назад.

У виданні заявили, що експерти рекомендують вдихати ефірні олії або інші приємні аромати.

На думку вчених, найкориснішими для зняття стресу є ці запахи:

  • гіркий апельсин;
  • бергамот;
  • ладан;
  • лаванда;
  • троянда;
  • сандалове дерево;
  • ветивер;
  • іланг-іланг.
  • 6. Прогулянка на свіжому повітрі

    Учені вже давно довели потребу людини у свіжому повітрі. Деякі дослідження показали, що навіть 10 хвилин прогулянки на природі допомагають знизити стрес і поліпшити психічне здоров’я.

    7. Висловіть подяку

    Щоб допомогти впоратися з цим почуттям пригніченості, психологи радять записати 3-5 речей, за які ви вдячні, або написати подячну записку другові, члену сім’ї. Дослідження показують, що підрахунок своїх благословень може збільшити щастя та позитивні емоції.

    Лайонс наголосила, що жодна стратегія зняття стресу не підійде кожній людині. Тому варто спробувати одну з них протягом кількох днів. Якщо вона все ще не допомагає розслабитися, настав час спробувати щось інше.

    Інші наукові дослідження стресу

    Раніше вчені розповіли, чи справді волосся сивіє від пережитого стресу. За словами дослідників, це важко перевірити на людях.

    Крім того, доктор Ерік Берг назвав найкращий чай від стресу та тривоги. Проте варто обережно поєднувати цей напій із певними ліками.

    www.unian.ua