Інвестиції в українські компанії, які використовують ШІ, значно зросли – Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують ШІ, значно зросли - Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують ШІ, значно зросли за останні 10 років, і ця тенденція зберігається, попри війну.

На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний інтелект та інноваційні технології», яка відбулася 14 березня в Італії, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

Свириденко зазначила, що Україна є одним із лідерів у Східній Європі у впровадженні штучного інтелекту (ШІ) в корпоративному секторі.

«Вже зараз наші напрацювання є цікавими і як експортна позиція для партнерів, і як сфера для інвестицій. Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, значно зросли за останні 10 років: з 42,4 млн дол. у 2014 році до 440,9 млн дол. у 2021 році. І ця тенденція зберігається, попри війну», – сказала віцепрем’єр.

За її словами, значна частина роботи уряду – це впровадження штучного інтелекту, зокрема у розмінуванні, адже ресурси країни обмежені.

Станом на середину березня Україна має 77 машин для розмінування, 32 оператори протимінної діяльності та понад 3 500 саперів. Але цього недостатньо, тому спільно із компанією Palantir Technologies Україна впроваджує інноваційні підходи до ухвалення рішень на основі big-data аналітики завдяки консолідації інформації з понад 100 джерел інформації.

«Ми створюємо платформу для збору даних та поглибленого аналізу за допомогою ШІ, щоб ефективно розставляти пріоритети, розподіляти ресурси та аби партнери, які підтримують Україну, могли чітко бачити, як розподіляються їхні кошти. ШІ допоможе нам зрозуміти, які зусилля з розмінування конкретної ділянки матимуть найбільш позитивний вплив на економіку, які території будуть найдорожчими для розмінування», – пояснила віцепрем’єр.

На її переконання, багатошаровість цих даних дозволить використовувати систему від Palantir Technologies для інших потреб реконструкції в майбутньому. Наприклад, створення аналітики для інвесторів щодо найбільш привабливих інвестиційних можливостей в Україні з погляду розташування, логістики чи безпеки.

Як повідомлялось, Україна дедалі активніше використовує елементи штучного інтелекту у виробництві дронів для ЗСУ. Апарати з ШІ не такі поширені, як решта дронів у ЗСУ, але це питання часу.

www.ukrinform.ua