Астероїд Психея зміг би перетворити кожного на Землі на мільярдера

Астероїд Психея зміг би перетворити кожного на Землі на мільярдера

Астероїд 16 Психея розташований між Марсом та Юпітером / фото NASA

Астероїд 16 Психея, з металами вартістю 10 трильйонів доларів, гіпотетично міг би перетворити кожну людину на Землі на мільярдера.

Як пише Unilad, минулого місяця NASA відправило ракету SpaceX Falcon Heavy для дослідження одного з найбільших виявлених астероїдів типу M. Корабель пройде 3,5 мільярда км до місця призначення у головному поясі астероїдів між Марсом та Юпітером.

Більшість відомих нам астероїдів складаються з каменю та льоду, але 16 Психея має багато різних металів, серед яких платина та паладій. Вони необхідні для автомобілей та електроніки.

Відео дня

Загалом, в нашій Сонячній системі існують дев’ять багатих на метал астероїдів, але 16 Психея є найбільшим з них. За підрахунками космічного агентства США, площа поверхні цього астероїду становить близько 165 800 квадратних кілометрів і на 30-60% складається з металу. Крім того, він може мати оголене нікелево-залізне ядро ​​ранньої планети, яка є одним із будівельних блоків нашої Сонячної системи.

Станом на 2023 рік на нашій планеті живе близько 8,025 мільярда людей. Якщо поділити вартість металів на Психеї, 10 трильйонів доларів, на кількість населення, то кожен отримав би 1,25 мільярда доларів. Хоче це найімовірніше призвело до падіння економіки, ми б все одно не стали б настільки ж забезпеченими як найбагатші люди.

Наприклад, відомий бізнесмен та найбагатша людина світу Ілон Маск має чистий капітал вартістю в 250 разів більше, ніж виплата за астероїд, – 313,9 мільярда доларів.

Однак NASA хоче відвідати Психею не для того, щоб збирати дорогоцінні метали, а для вивчення ядра планет і те, як вони формуються. Очікується, що ракета SpaceX досягне місця призначення не раніше липня 2029 року.

Розслідування також має на меті з’ясувати, чи справді астероїд є ядром планетезималя – породи з найдавніших днів існування Сонячної системи.

Як раніше повідомляв УНІАН, астрономи знайшли спосіб відстежувати комети-“вбивці міст”.

www.unian.ua