9 простих порад, як не набрати зайву вагу в новорічні свята

9 простих порад, як не набрати зайву вагу в новорічні свята

Експерти поділилися порадами, як боротися із зайвою вагою в новорічні свята / фото ua.depositphotos.com

Настає період новорічних свят, які вщерть заповнені різними ласощами. Якщо не бути обережними, то можна легко набрати зайву вагу.

Видання Eat this, not that з’ясувало в експертів, як не набрати вагу під час свят.

Знайдіть партнера

Якщо у вас є друг або кохана людина як підзвітний партнер, то він допоможе вам стежити за тим, що ви їсте і п’єте.

Відео дня

“Фотографії їжі можуть стати кумедним способом поділитися враженнями й обговорити переваги та недоліки тих чи інших варіантів, пропонованих під час трапези”, – пояснює Дженні Нортон, дипломована дієтологиня-нутриціологиня в RET Physical Therapy and Healthcare Specialists. “Можливо, обидві людини навіть заздалегідь поставили перед собою цілі зі зниження ваги. У такому разі це може стати цілеспрямованим способом уберегти себе від переїдання або надмірного вживання алкоголю”.

Заохочуйте близьких більше рухатися

Вирушити на прогулянку під святкові мелодії – чудовий спосіб порухатися після ситного обіду й уникнути набору ваги.

“Заохочуйте членів сім’ї та друзів брати участь у святкових заходах, які змушують рухатися, після їжі або в перервах між прийомами їжі”, – радить Нортон.

Контролюйте порції

Дослідження показують, що люди, які обідають у компанії, зазвичай споживають набагато більше їжі, ніж якби вони їли на самоті.

“Прагніть до того, щоб половину вашої тарілки становили некрохмалисті овочі. Наприклад, зелені листові салати і варені овочі, такі як цвітна капуста, броколі, капуста і брюссельська капуста”, – пояснює Нортон. “Крім того, подумайте про створення “пробної тарілки”, що складається з невеликих порцій усіх страв, які є на столі, щоб не пропустити жодної улюбленої страви”.

Контролюйте відчуття голоду та ситості

“Можливо, буде корисно використовувати шкалу голоду на середині трапези, щоб оцінити, на якому етапі ви перебуваєте: 1 – дуже голодні, 10 – наївся”, – радить Нортон. “Якщо ви припините їсти, коли відчуєте, що ситі, а не наїлися, ви зможете почуватися комфортніше після їжі та залишити трохи місця для десерту.”

Святковий стрес

“Деякі люди, відчуваючи стрес, їдять більше їжі, а інші, відчуваючи тривогу, виявляють відсутність апетиту”, – зазначила Нортон.

Щоб перемогти святковий стрес, подумайте про те, щоб щодня застосовувати практику усвідомленості до початку свят. Також вам може допомогти 5-10 хвилин йоги на початку дня.

Не налягайте на вуглеводи

Додайте до вуглеводів клітковину, білок та корисні жири.

“Ви можете перекусити невеликою тарілкою фруктів, овочів, горіхів, сиру та крекерів на додачу до кількох шматочків шоколаду”, – пояснює Нортон.

Не запивайте їжу

“Поїжте, а потім почекайте 30 хвилин, перш ніж пити”, – рекомендує Адіана Кастро, засновник компанії Compass Nutrition. “Це допоможе їжі проходити через шлунок у своєму власному темпі, а не поспіхом виводитися разом із рідиною під час їжі. Затримка спорожнення шлунка допомагає вам залишатися більш ситими і може запобігти надмірним перекусам між прийомами їжі”.

Їжте повільно

“Травлення починається в роті, тому не забувайте добре пережовувати їжу”, – каже Кастро. “Намагайтеся жувати від 20 до 25 разів за укус. Це дасть сигнал мозку, що їжа надходить у шлунок, і він має бути готовий до викиду гормонів”.

Якісний сон

“Експерти рекомендують дорослим спати від семи до дев’яти годин на добу, щоб підтримати здоров’я організму”, – каже Нортон. “Поради щодо поліпшення якості сну включають підтримання в кімнаті темряви і прохолоди, дотримання режиму, обмеження кофеїну після 14:00 і відстеження сну для визначення факторів, які можуть знижувати його якість або тривалість”.

Раніше УНІАН писав, що названо 6 підступних “дієтичних” продуктів, які заважають схудненню.

www.unian.ua