Слід пам’ятати це правило: лікарка пояснила, чому не можна цілувати новонароджену дитину

Слід пам'ятати це правило: лікарка пояснила, чому не можна цілувати новонароджену дитину

Лікарка наголосила, що не потрібно цілувати новонароджену дитину, а особливо, якщо вона не ваша / фото ua.depositphotos.com

Коли ви бачите новонароджену дитину, яка має пухкенькі щічки та крихітні пальчики, ви в ту ж секунду хочете її поцілувати та доторкнутися до неї. Проте лікар наголосила, що у такому разі батьки мають відмовляти охочим поцілувати немовля, адже це має вирішальне значення для його здоров’я. За словами фахівця, цілувати новонароджену дитину – це те, чого ніколи не мають робити ні діти, ні дорослі, пише Parade.

Яка небезпека таких поцілунків для дитини?

Небезпека поцілунків немовля полягає в тому, що імунна система дитина ще недостатньо розвинена.

“Вони не здатні боротися з інфекціями так, як діти і дорослі. Діти і дорослі можуть боротися з інфекцією, не завжди усвідомлюючи це, а цілуючи немовля, вони поширюють вірус на дитину, якій, можливо, буде важче боротися з ним”, – пояснила сертифікований лікар сімейної медицини, доктор Лора Перді.

Відео дня

За словами експертів, навіть якщо ви вважаєте, що не є хворими, то все ж ризик захворювання є, тому ця хвороба може передатися дитині. Однак поцілувати немовля є не єдиним способом зараження.

Доктор Перді підкреслила, що люди можуть “просто доторкнутися до руки дитини, і якщо дитина потім доторкнеться до своїх очей, рота чи носа, вірус пошириться”.

Лікарка додала, що останнім часом велике занепокоєння викликає саме респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ), через який немовля можуть шпиталізувати, адже воно може мати проблеми з диханням та інші симптоми. 

“Найстрашніше те, що РСВ може перетворитися на бронхіоліт або пневмонію, з якими немовлятам буває дуже важко боротися”, – попередила Перді.

Коли саме можна цілувати дитину?

Доктор Перді радить починати цілувати дітей після шести місяців, адже тоді вони матимуть менший ризик заразитися тією чи іншою хворобою. 

“Хороше емпіричне правило – не цілувати дитину, якою б милою вона не була. Особливо, якщо це не ваша дитина”, – радить лікарка.

Також Перді рекомендує показувати маленьких дітей лікарю, коли у них з’являється хрипкий кашель, нерегулярне або важке дихання.

Інші поради щодо здоров’я

Раніше лікарі розповіли про звички, яких повинні дотримуватися люди після 50 років. Зокрема вони радять більше рухатися, керувати рівнем свого стресу, не пропускати прийоми в лікаря та проводити час на сонці. 

Також лікарі поділилися переліком продуктів, які покращують роботу мозку. Серед такої їжі є яйця, жирна риба і листова зелень. 

www.unian.ua