Чаї при діабеті допоможуть підтримати здоровий рівень цукру в крові та поліпшити метаболічне здоров’я.
Люди пили чай протягом багатьох століть. Напій відомий своїми різноманітними смаками та природними корисними властивостями – від зеленого чаю до трав’яних сумішей.
Видання Eating well пише, що багато чаїв містять потужні сполуки, які зміцнюють здоров’я і покращують самопочуття. Для людей, які страждають на діабет, деякі чаї можуть допомогти підтримати баланс цукру в крові та здоровий обмін речовин.
5 сортів чаю, які вам слід купувати, якщо у вас діабет
Зелений чай
Відео дня
Зелений чай багатий на антиоксиданти, особливо катехіни, які підвищують чутливість до інсуліну і допомагають регулювати рівень цукру в крові.
“Високий вміст антиоксидантів у зеленому чаї може бути корисним для серцево-судинної системи хворих на діабет”, – пояснює Ерін Палінські-Вейд, дієтологиня.
Сполука епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), що міститься в зеленому чаї, може також сприяти поліпшенню метаболізму, потенційно знижуючи ризик розвитку діабету 2 типу.
Чорний чай
Чорний чай має насичений, яскравий смак і містить поліфеноли, які, як показують дослідження, допомагають знизити стрибки цукру в крові після їжі.3
“Чорний чай може поліпшити чутливість до інсуліну, що допомагає регулювати рівень глюкози в крові з часом”, – каже Тріста Бест, M.P.H., RD, дієтолог компанії Balance One Supplements.
За словами Палінські-Вейд, вживання чорного чаю під час їжі або наприкінці вживання їжі також може поліпшити рівень глюкози після їжі, що може бути особливо корисним для людей з інсулінорезистентністю.
Ромашковий чай
Ромашковий чай добре відомий своїми заспокійливими властивостями. Однак дослідження показують, що ромашка також може чинити протизапальну дію, допомагаючи знизити рівень цукру в крові та потенційно зменшити ризик ускладнень діабету, таких як пошкодження нервів і нирок.
“Ромашковий чай може сприяти підвищенню рівня антиоксидантів у людей з діабетом 2 типу і пов’язаний зі зниженням рівня інсуліну і HbA1c, що є важливим показником довгострокового контролю рівня цукру в крові”, – говорить Палінські-Вейд. “Крім того, він не містить кофеїну, що робить його ідеальним вибором перед сном”.
Чай з гібіскусом
Яскравий колір і терпкий смак гібіскуса містять сполуки, які додатково впливають на кров’яний тиск і здоров’я серцево-судинної системи.
“Чай з гібіскуса багатий на антиоксиданти і може допомогти знизити кров’яний тиск і рівень холестерину, які часто турбують людей з діабетом”, – пояснює Бест. “Це може допомогти знизити серцево-судинні ризики, що дуже важливо, оскільки діабет підвищує ймовірність серцевих захворювань”.
Чай з гібіскуса не містить кофеїну, тому ви можете пити його в будь-який час.
Імбирний чай
Імбирний чай – ще один варіант без кофеїну, який зігріває й оздоровлює кишківник, а також має протизапальні й антиоксидантні властивості, що можуть поліпшити контроль рівня цукру в крові. Дослідження показують, що імбир може допомогти поліпшити чутливість до інсуліну.
“Деякі дослідження показують, що імбир може поліпшити рівень ліпідів у крові, що може знизити ризик серцево-судинних захворювань”, – додає Палінські-Вейд.
6 найкращих протизапальних чаїв
Щоб повною мірою насолодитися корисними властивостями чаю, не впливаючи на рівень цукру в крові, ось кілька порад від експертів:
Раніше УНІАН писав, який чай краще пити – чорний чи зелений.
Коментувати