Франція рішуче виступила проти торгової угоди між ЄС та країнами Меркосур

Франція рішуче виступила проти торгової угоди між ЄС та країнами Меркосур

Влада Франції наполягає, що угода між ЄС і та країнами Меркосур, про завершення переговорів стосовно якої оголосила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, є неприйнятною для країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Franceinfo.

"Єврокомісія завершила свою переговорну роботу з Меркосур, це її відповідальність, але угода не підписана і не ратифікована. Тож це ще не кінець історії. Ніякого набуття чинності угоди з Меркосур не буде", – відреагували в Єлисейському палаці, підкресливши, що договір залишається неприйнятним у його нинішньому вигляді.

Альянс більшості французьких фермерських профспілок (FNSEA та Jeunes Agriculteurs) заявив, що очільниця Європейської комісії "зрадила європейських фермерів".

"Це удар у спину фермерам. Це не тільки провокація для європейських фермерів, які застосовують найвищі стандарти виробництва у світі, а й заперечення демократії, коли майже всі наші французькі парламентарі висловилися проти цієї угоди ", – заявили в організації.

Саме перспектива підписання цього договору спричинила великі протести фермерів, які тривають у Франції з кінця листопада. Профспілки заявили, що тепер посилять свої акції.

Чимало противників угоди з Меркосур вважають, що президентка Єврокомісії скористалася політичною кризою та відсутністю уряду у Франції, щоб нав'язати торговий договір між Євросоюзом та п’ятьма латиноамериканськими країнами – Аргентиною, Болівією, Бразилією, Парагваєм і Уругваєм.

Увечері у п’ятницю стало відомо, що фон дер Ляєн, усупереч заявленому раніше, утримається від поїздки в Париж та зустрічі з президентом Макроном в суботу на відкритті собору Нотр-Дам-де-Парі.

Нагадаємо, Європейська комісія веде переговори щодо торговельних угод від імені 27 країн, однак для набуття чинності вони мають бути ратифіковані щонайменше 15 державами-членами, які представляють 65% населення ЄС, а потім – Європейським парламентом. Окрім Франції, свою незгоду з проектом угоди заявляли Польща й Італія, а Австрія та Нідерланди висловлювали застереження.

Як повідомляв Укрінформ, ЄС і країни групи Меркосур (економічного союзу держав у Південній Америці) досягли домовленості про посилення співробітництва.

Фото: Shutterstock

www.ukrinform.ua