За словами експертів, ці чаї можуть погано взаємодіяти з ліками, які приймають діабетики.
Трав’яний чай стає популярнішим, зокрема завдяки його функціональним перевагам. Відомо, що він може зменшувати запалення та покращувати здоров’я кишківника. Іноді людям може здаватися, що трав’яний чай лікує будь-яку хворобу, включаючи і діабет. Однак доктор медичних наук Ерін Палінскі-Вейд каже, що вживання трав’яного чаю не обов’язково може допомогти зменшити симптоми діабету, пише EatingWell.
“Якщо у вас хронічне захворювання, таке як діабет, і ви приймаєте додаткові ліки, ще важливіше переконатися, що немає ніякої небезпеки додавання добавок до вашого щоденного раціону, включаючи трав’яні чаї. Деякі трав’яні чаї можуть взаємодіяти з ліками або мати небезпечний вплив на рівень цукру в крові, тому завжди важливо спочатку обговорити будь-який новий режим з вашим лікарем і/або фармацевтом”, – пояснила експерт.
Тому фахівці, які спеціалізуються на діабеті, розповіли, яких трав’яних чаїв варто уникати, якщо у вас діабет.
Відео дня
Трав’яний чай з алое вера
Ця рослина відома тим, що її гель полегшує біль при сонячних опіках, проте також її можна знайти у вигляді чаю. Водночас Палінські-Вейд радить бути обережним перед тим, як пити цей чай.
“Дослідження показали, що вживання алое вера може мати різкий вплив на рівень цукру в крові, що викликає занепокоєння з приводу гіпоглікемічного нападу, доки не буде підібраний індивідуальний медикаментозний режим пацієнта”, – підкреслила вона.
Попри те, що досліджень у цьому питанні недостатньо, одне з них вивчало вплив гелевого порошку алое вера на рівень цукру в крові та ліпіди в крові у людей, які живуть з діабетом 2 типу.
Результатом стало те, що вживання цього порошку призвело до значного зниження рівня глюкози в крові, артеріального тиску та холестерину.
“Це може звучати обнадійливо. Однак ці потужні ефекти мають потенційний зворотний бік, оскільки вони можуть спричинити небезпечно низький рівень глюкози в крові у людей, які приймають цукрознижувальні препарати”, – додала Палінскі-Вейд.
Трав’яний чай з ромашкою
Цей трав’яний чай століттями використовували для покращення сну, травлення та психічного здоров’я. Однак якщо ви живете з діабетом та приймаєте ліки, ромашка може небезпечно взаємодіяти з ними.
Зокрема в одному дослідженні рекомендували не вживати ромашку пацієнтам, які приймають варфарин через потенційний підвищений ризик кровотечі.
Водночас ромашка не є небезпечною для всіх діабетиків, а лише для тих, хто приймає конкретні ліки. Тому якщо ви його любите, то поговоріть зі своїм лікарем, аби дізнатися, чи справді вам його можна.
Трав’яний чай з пажитника
Пажитник має довгу історію як рослинний засіб для лікування діабету. Дослідження свідчать про те, що ця рослина може покращити рівень глюкози, холестерину та тригліцеридів у крові. Проте він може бути безпечним не для всіх.
“Добавки з пажитником можуть мати гіпоглікемічну дію, спричиняючи зниження рівня цукру в крові. Крім того, вони можуть взаємодіяти з ліками, що розріджують кров, викликаючи занепокоєння у людей з діабетом і серцево-судинними захворюваннями”, – підкреслює дієтолог, що спеціалізується на діабеті та мультикультурному харчуванні Лорена Драго.
Інші корисні поради дієтологів
Раніше дієтологи розповіли, як чорнослив впливає на травлення, кістки та серце людини. Відомо, що ці сухофрукти мають багато поживних властивостей, проте можуть викликати і проблеми з травленням у деяких людей.
Також дієтолог назвала 9 переваг сардин для здоров’я. За її словами, вживання цієї риби знижує імовірність серцевих захворювань, покращує здоров’я мозку, підтримує здоровий розвиток плода та має інші переваги.
Коментувати