В Україні 9 грудня 2024 року стартував Тиждень енергоефективності-2024, під час якого відбуватимуться події, спрямовані на популяризацію державних і громадських ініціатив у сфері енергоефективності.
Про це розповіла президентка Громадської спілки «Бізнес за партнерство» Жанна Пацьора під час пресконференції в Укрінформі.
"Національний проєкти "Тиждень енергоефективності-2024 – це національна платформа, яка акумулює напрацювання у сфері енергоефективності за рік, аналізує досягнення та виклики, а також формує новий вектор розвитку, – сказала вона.
За її словами, цьогоріч формат заходів максимально адаптований до викликів воєнного часу. Передбачене проведення пресконференції, конференції, діалогової платформи, форуму енергоменеджерів, наукової конференції, воркшопу з використання штучного інтелекту.
Серед зареєстрованих учасників Тижня енергоефективності – представники бюджетних установ, силового блоку, міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, науковці, експерти. Всього зареєстровано 867 учасників.
Перший заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Марія Малая зазначила, що в Україні вдалося створити та запустити Фонд декарбонізації за європейським принципом. Основними цільовими групами фонду є органи місцевого самоврядування та бізнес, які можуть отримати пільгове кредитування заходів з енергоефективності.
"З наступного року ми також запускаємо програми фінансового лізингу для енергоефективного обладнання, програми факторингу для ЕСКО-компаній і плануємо запустити гарантійні програми", – додала Малая.
Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин наголосив, що серед пріоритетів роботи агентства на 2025 рік – проєкти з енергоефективності у громадах. Йдеться про заміну вуличного освітлення та встановлення сонячних панелей на водоканалах. Крім того, при будівництві водогону для Миколаєва планується доповнити проєкт сонячними електростанціями для насосних станцій.
Тиждень енергоефективності в Україні триватиме з 9 по 13 грудня 2024 року відбувається за підтримки проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, GIZ)за дорученням уряду Німеччини та співфінансування уряду Швейцарії.
Свою підтримку також надають Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство освіти та науки, ДУ "Фонд енергоефективності" та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
Як повідомлялося, експерти розробили навчальні матеріали для підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері енергоефективності у промисловості: 12-модульний навчальний курс "Енергоефективність для кліматичного лідерства" та електронний посібник "Інструменти енергоефективності у промисловому та агропромисловому комплексі".
Коментувати