Так поводяться “матусині синочки”: психологи назвали 11 нестерпних звичок

Так поводяться "матусині синочки": психологи назвали 11 нестерпних звичок

Психологи розкрили риси “матусиного синочка” / фото depositphotos.com

Виховання впливає на те, як доросла людина поводиться у стосунках. Чоловік, якого мати надмірно опікувала, зазвичай демонструє у партнерстві певні моделі поведінки, які можуть ускладнювати гармонійні відносини. Водночас кожен може працювати над своїми особистими рисами, щоб змінити деструктивні патерни, пише YourTango.

Ключові риси чоловіка, якого мама надмірно опікувала

1. Пошук постійного заспокоєння

Відео дня

Він звик до постійного схвалення матері та чекає того ж від партнерки. Постійний пошук зовнішнього підтвердження може призводити до емоційної залежності.  

2. Труднощі з прийняттям рішень

Через те, що мати приймала більшість рішень за нього, йому важко розвинути самостійність і брати відповідальність за своє життя.  

3. Уникання домашніх справ

Якщо всі побутові завдання виконувала мати, чоловік може уникати участі у веденні домашнього господарства, що створює додатковий тягар для партнерки.  

4. Очікування опіки від партнерки

Він несвідомо переносить роль матері на партнерку, очікуючи, що вона задовольнятиме його потреби.  

5. Нездатність до конфліктів

Захищений від емоційного дискомфорту в дитинстві, такий чоловік часто уникає або неефективно реагує на конфлікти, що ускладнює розв’язання проблем у стосунках.  

6. Емоційна нестабільність

Він не вчився долати труднощі, тому його емоційна стійкість низька, і він покладається на партнера для відчуття стабільності.  

7. Ревнощі до незалежності партнера

Незалежність партнерки може викликати в нього відчуття загрози або власництво, оскільки він не звик до особистих меж у відносинах.  

Хоча це може здатися нерозумним, проведення часу окремо може зміцнити стосунки. Відповідно до дослідження, опублікованого в Personality and Social Psychology Bulletin, самотність за власним бажанням знижує рівень стресу та допомагає людям розслабитися та саморегулюватися.

8. Негативна реакція на критику

Через надмірну похвалу матері чоловікові важко приймати навіть конструктивну критику, яку він може сприймати як особисту атаку.  

Відповідно до дослідження, опублікованого в Journal of Personality and Social Psychology, нарцисичні люди мають більшу схильність до агресивної поведінки, коли вони відчувають образу. Агресія по відношенню до людини, яка їх критикує, – це те, як вони реагують на уявну загрозу его.

9. Пасивно-агресивна поведінка

Замість відкритого вираження невдоволення він може демонструвати пасивно-агресивні реакції, які ускладнюють спілкування.  

10. Брак ініціативи

Він покладається на партнерку у всіх аспектах стосунків, від планування подій до ухвалення важливих рішень.  

11. Пріоритет матері над стосунками

Мати завжди залишається на першому місці, що негативно впливає на побудову довірливих партнерських відносин.

Стосунки з таким чоловіком можуть бути викликом, але при взаємному бажанні працювати над собою вони можуть стати гармонійними та врівноваженими.  

www.unian.ua