Ексклюзив Україна має значний досвід у сфері атомної енергетики, а Польща лише розпочинає створювати свою мережу атомних електростанцій. Тому стратегічне партнерство у цій сфері може бути найбільш перспективним напрямком співпраці Києва і Варшави.
Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив директор Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) у Варшаві Кшиштоф Патурей.
Як зазначив експерт, Польща купуватиме атомні реактори у США, країна з нуля будуватиме систему ядерної безпеки. Водночас він зауважив, що найкращий досвід у цій сфері мають українці.
«Тому Варшава повинна налагодити стратегічне партнерство з Києвом у питанні ядерної безпеки. Україна є автором надзвичайно прогресивних рішень у сфері ядерної безпеки, технологій та механізмів контролю. Українськими ноу-хау користуються західні країни»,- наголосив Патурей.
Він нагадав, що нещодавно Україна підписала угоду зі США щодо співпраці у цій сфері, оскільки американці розпочинають активно розвивати нові реактори, де використовують українські розробки в атомній енергетиці.
«Я переконаний, що стратегічне партнерство у сфері атомної енергетики є найбільш перспективним напрямом розвитку співпраці Польщі з Україною», – наголосив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, Київ готовий допомагати Варшаві у питаннях розвитку атомної енергетики, оскільки Україна має значний досвід і фахівців у цій галузі.
Коментувати