Як розпізнати маніпулятора за поставою?

Ілюстративне фото
Як розпізнати маніпулятора за поставою?

Вчені з Університету Макгілла з’ясували, що постава людини може слугувати індикатором її схильності до маніпуляцій і прагнення до домінування, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” із посиланням на Psychology Today.

Люди з прямою, відкритою позою частіше виявляють риси маніпулятивності, конкурентності й навіть психопатії. Ці висновки представлені в статті доктора філософії Сьюзан Краусс Уітборн у виданні Psychology Today.

Результати дослідження

У дослідженні взяли участь 608 осіб, яких фотографували в різних позах: природних, домінуючих і підлеглих. У лабораторних умовах оцінювали особистісні характеристики учасників. Ті, хто демонстрував пряму й відкриту поставу, виявляли стійкі риси: маніпулятивність, віру в соціальні ієрархії та схильність використовувати інших для досягнення своїх цілей.

Цікаво, що люди з гнучким “звичайним” характером змінювали поставу залежно від ситуації, тоді як постійна пряма поза асоціювалася з домінуючою поведінкою. Однак не всяка гарна постава вказує на такі риси: професіонали, наприклад танцюристи або гімнасти, можуть мати рівну поставу через свою діяльність.

Практичне застосування

Дослідження не закликає уникати людей із гарною поставою, але рекомендує враховувати її як додатковий фактор при оцінці особистості. Це може бути корисно в ситуаціях, пов’язаних із наймом на ключові посади або співпрацею в бізнесі.

Експерти радять звертати увагу не лише на поставу, а й на інші аспекти поведінки: мову тіла, висловлювання, інтонації та загальний характер взаємодії.

Роль постави у міжособистісних відносинах

Аналіз постави — це інструмент, який може допомогти керівникам і підприємцям ухвалювати обґрунтовані рішення. Це особливо важливо для уникнення співпраці з маніпуляторами. Однак, як зазначає доктор Уітборн, тільки комплексний підхід до аналізу особистості допоможе створити точне уявлення про людину та уникнути помилкових суджень. 10 хитрих фраз, які обожнюють маніпулятори.

Нагадаємо як маніпулятори завойовують симпатію