Які кольори можуть бачити коти: експерти пояснили всі особливості зору вашого улюбленця

Які кольори можуть бачити коти: експерти пояснили всі особливості зору вашого улюбленця

Водночас вчені вважають, що коти можуть бачити синій, зелений, сірий та жовтий / фото УНІАН

Більшість людей у світі можуть бачити спектр яскравих кольорів завдяки своїм очам. Проте інші можуть мати обмежене сприйняття відтінків через певні фактори. Водночас тварини сприймають світ зовсім по-іншому, пише USA Today. 

Відомо, що собаки мають лише дві колбочки в очах, що сприймають кольори, через що вони мають “дихроматичний зір”. 

Які кольори бачать коти?

В Американській академії офтальмології пояснили, що сітківка ока використовує “колбочки”, особливий тип фоторецепторів, аби розрізняти кольори. Людські очі мають три типи колбочок: червоночутливі, зеленочутливі та синьочутливі.

Відео дня

Своєю чергою котячі очі містять такі ж колбочки для сприйняття кольору, як і людські, проте це не означає, що наш зір є однаковим, пише VCA Animal Hospitals.

За інформацією Purina, коти є обмеженими у сприйнятті кольору, оскільки людські очі мають у 10 разів більше колбочок, ніж котячі, тому ми і можемо бачити більший діапазон кольорів, ніж ці тваринки. 

У компанії підкреслюють, попри те, що немає точної відповіді на питання, які саме кольори бачать коти, вчені вважають, що вони можуть бачити синій, зелений, сірий та жовтий. 

У Purina зауважили, що котячий зір можна прирівняти до зору дальтоніків, адже коти бачать “приглушені тони синього, жовтого, зеленого і сірого”. Коли вони бачать червоні та рожеві кольори, то можуть помилково їх сприймати як зелені, а фіолетовий – як синій. 

Швидше за все, коти не бачать стільки кольорів, як люди, однак вони краще сприймають світло. 

“Вдень коти пристосовують свої очі, пропускаючи менше світла, в той час, як вночі їхні зіниці розширюються, щоб пропустити більше світла”, – пише Purina.

Крім того, котячі очі мають більше “паличок”, ніж людські. 

У Американській академії офтальмології додають, що ці палички впливають на світлочутливість очей та відповідальні за периферійний зір. 

Своєю чергою у National Geographic наголосили, що коти бачать у темряві в шість разів краще, ніж середньостатистична людина.

Інші цікавинки про котів

Також ветеринар пояснив, чому кіт кусає свого господаря. За його словами, домашні тварини можуть кусати вас “з любові” або відпрацьовувати свої мисливські здібності. 

Також експерт пояснила, чому кіт може ховатися. За словами ветеринара, інколи кішка, яка ховається, може показувати, що в будинку щось не так. 

www.unian.ua