Маємо змусити РФ залишити не тільки окуповану ЗАЕС, але і світовий ядерний ринок – Галущенко

Маємо змусити РФ залишити не тільки окуповану ЗАЕС, але і світовий ядерний ринок - Галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч із головою Комітету Сенату США з енергетики та природних ресурсів, сенатором Джо Манчіном у ході якої обговорювалися співпраця в атомній і урановій галузях та санкції проти «Росатома».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міненерго.

Маємо змусити РФ залишити не тільки окуповану ЗАЕС, але і світовий ядерний ринок - Галущенко

Сторони обговорили ситуацію на окупованій росіянами Запорізькій АЕС та заходи, які вживаються Україною на міжнародному рівні і, зокрема, майданчику МАГАТЕ для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на об’єкті.

Особливу увагу було приділено ризикам, пов’язаним з підривом Каховської ГЕС, недопуском на станцію кваліфікованого українського персоналу та завершенню строків експлуатації ядерного палива, завантаженого в реактори ЗАЕС.

«Потрібно ухвалювати реальні рішення і вживати конкретні дії для запровадження санкцій проти російської атомної галузі. Маємо змусити Росію залишити не тільки окуповану ЗАЕС, але і світові ринки ядерних технологій та урану», – зазначив Галущенко.

Голова комітету Сенату США з енергетики висловив підтримку Україні у протистоянні з російським агресором і запевнив у готовності США сприяти посиленню енергетичної безпеки і незалежності України.

У цьому контексті сторони обговорили важливість поглиблення співпраці в атомній та урановій галузях з метою витіснення Росії зі світових ринків у цих сегментах.

Як повідомлялося, нещодавно у Конгресі США відбулися слухання щодо введення санкцій проти «Росатома», де було заслухано заяву Германа Галущенка про безпосередню участь російської компанії у плануванні та фінансуванні збройної агресії проти України.

Україна наполягає на введенні санкцій проти російської атомної галузі у зв’язку з порушенням агресором і безпосередньо персоналом «Росатома» базових принципів ядерної і радіаційної безпеки під час військових дій в Україні і, зокрема, окупації найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС.

www.ukrinform.ua